Návštěvníci kroměřížského infocentra, kteří shánějí ubytování, odcházejí většinou spokojeni.
„Zatím jsme ubytovali všechny, kteří o to žádali,“ říká tamní pracovnice Dagmar Skopalová.

Podle ní přicházejí turisté s rozdílnými požadavky. „Někteří chtějí drahé, jiní zase levné ubytování, je to různé,“ přibližuje Skopalová.
Jako největší problém Kroměříže vidí absenci velkokapacitního objektu. „Chybí tu budova, kde by se dalo ubytovat více osob najednou. To se projeví hlavně, když se pořádají nějaké konference nebo výstavy. Často pak lidi musíme rozdělit do různých ubytovacích zařízení,“ popisuje Skopalová.

Dodala, že největší hotel v Kroměříži pojme sedmdesát lidí, což v případě velké vytíženosti mnohdy nedostačuje. Běžné turisty v infocentru odkazují většinou do penzionů.
Silvie Řičánková z informační kanceláře v Bystřici pod Hostýnem zase upozorňuje, že hodně lidí si dnes ubytování vyhledává samo, prostřednictvím internetu či agentur.

V Kroměříži chybí podle odborníků snad jedině hotel s větší kapacitou

„Nás se na ubytování ptá asi jedna třetina návštěvníků. Většinou upřednostňují dlouhodobý pobyt,“ přibližuje Řičánková.
Přímo v Bystřici funguje pouze hotel a dvě ubytovny, které ale třeba klienty žádající nadstandardní komfort nemusejí uspokojit.
„Ale v lokalitě Bystřice, Lázně směrem k Hostýnu stojí poměrně komfortní penziony. Ty jsou vyhledávány i turisty z Německa,“ doplňuje pracovnice infocentra.

V Holešově byl dlouhou dobu s ubytováním problém. V současnosti ale už existuje několik zařízení, která zájemcům pokoje poskytnou.
„U nás jsme ale žádný velký zájem nezaregistrovali,“ tvrdí Veronika Sehnalová z holešovské informační kanceláře s tím, že případným zájemcům tipy poskytnou.

Přesto jsou například v holešovské restauraci Cukrovar, která rovněž nabízí volné pokoje, spokojeni. „Jsme docela vytíženi, a to nejen přes prázdniny,“ pochvaluje si tamní zaměstnankyně Michala Dohnálková.

Cenově se v Cukrovaru snaží být přístupní pro co nejširší klientelu. „Ubytujeme všechny, od podnikatelů po dělníky,“ dodává Dohnálková.
V poklidu probíhá sezona také v Brusném. „Pár týdnů máme hostů plno, pak zase méně. Nedá se to odhadnout,“ vysvětluje Barbora Halušková z penzionu Brusenka. Ubytovávají tam jak výletníky třeba na dovolené, tak ty, kteří přijíždějí do regionu naopak pracovně.