ídra lidovců Pavla Karhana, který usiluje o místo starosty, se totiž ostatní strany snaží při jednání obejít a ve městě se tak schyluje ke spolupráci čtyř hnutí, které by novou koalici vytvořili bez vítěze. Starostou by v takovém případě mohl být dosavadní místostarosta Rudolf Seifert.

„Existuje předběžná dohoda čtyř stran, ale zatím není podepsána žádná koaliční smlouva. Ještě stále jednáme. Konkrétně jde o Koalici pro Holešov, hnutí ANO, ČSSD a ODS," řekl ve středu Kroměřížskému deníku Rudolf Seifert, který kandidoval v čele Koalice pro Holešov. Ta ve víkendových volbách získala 16,33 procenta hla­sů.

S vítěznými lidovci, kteří získali ještě o 2,66 procenta víc, ostatní strany spolupráci odmítají. Důvodem je podle Rudolfa Seiferta agresivní předvolební kampaň, kterou strana v Holešově zvolila. Hlavním tématem se stal hazard ve městě, kvůli kterému vyvolali i místní referendum, což lidi ve městě rozdělilo na dva nepřátelské tábory.

„Zatím většina stran deklaruje, že z důvodu takové agresivní předvolební reklamy není spolupráce s KDU-ČSL přijatelná. Myslím, že na tomto rozhodnutí se výrazným způsobem podepsala právě předvolební kampaň, přešla totiž až do osobní roviny," upozornil Rudolf Seifert.

Kdo bude v Holešově po následující čtyři roky skutečně vládnout, by se podle něj mohlo rozhodnout nejpozději během příštího týdne. „Všichni bychom byli rádi, aby se tyto náznaky nervozity a nejistoty co nejrychleji vyřešily," uzavřel Rudolf Seifert.