Zástupci hradišťské radnice vítají posun v jednáních o podobě protipovodňové ochrany. „Já si hodně slibuji od nového vedení Povodí Moravy. Myslím si, že věci se hnou kupředu. Jako město chceme přispět tím, že jsme začali připravovat projektovou dokumentaci, kterou chceme povodí předat. V letošním rozpočtu máme na budování vyčleněných jeden a půl milionu korun. Byl bych rád, kdyby se poldr podařilo dokončit v mém volebním období, to znamená do roku 2010,“ vysvětlil posun v jednání Libor Karásek, starosta Uherského Hradiště.

Jednání se pohnuly. Poldr by měl vyrůst do roku 2010. Může stát až 200 milionů korun

Náklady na vybudování hráze, která má chránit především Rybárny, se podle starosty budou pohybovat od sto padesáti do dvou set milionů korun. Financování by však mělo být především na státu, protože ochrana obyvatel není povinností města.

Na konci června se má uskutečnit prezentace projektové dokumentace a další jednání. Starosta Karásek nevyloučil dohodu o další podpoře města při budování ochranné hráze, která však bude výrazně menší, než bylo v původním návrhu. „Mělo by stačit, aby poldr byl zhruba stejně veliký jako ten ve Starém Městě. Bude tak zabírat i méně soukromých pozemků, což výrazně ulehčí přípravu stavby,“ uvedl Karásek.

Realizaci poldru v novém rozsahu vidí reálně i ředitel uherskohradišťského podniku Povodí Moravy Libor Dostál. „Pokud nenastane nějaký neřešitelný zádrhel, například při výkupu pozemků, což ne〜očekávám, je termín dokončení do roku 2010 reálný,“ poznamenal Dostál.
Jednání o podobě protipovodňové ochrany Uherského Hradiště se před několika dny účastnili i zástupci Zlínského kraje. „Od prvotního apelu na hledání řešení začalo Povodí Moravy velice rychle dopracovávat různé varianty řešení,“ poznamenal Libor Lukáš, hejtman Zlínského kraje.