Zatímco třeba vodní plochy v kroměřížské Podzámecké zahradě už zejí prázdnotou, ve Zborovicích, Kvasicích či třeba Chropyni se na výlovy teprve připravují.

„Do obou rybníků v Kvasicích se pustíme o příštím víkendu. Lidé se mohou přijít samozřejmě podívat, ale lovit nesmějí. Ryby následně poputují na zdejší štěrkoviště,“ prozradil například kvasický hospodář Vladimír Kuchař.

Do nepromokavých plášťů, holínek, vyzbrojeni sítěmi a káděmi vyrazí k vodě i chropyňští rybáři. Ti si ale poslední výlov vychutnají už tuto sobotu od sedmi hodin.

„Tři rybníky máme už slovené, jeden nás ještě čeká, a to Dlouhá Šlajza,“ informoval tamní předseda Vladimír Kutěj.

Několik výlovů mají před sebou také kroměřížští rybáři.

„Tento víkend jsou na řadě vodní plochy ve Zborovicích. Výlov provedeme ale zatím jen u jednoho tamního většího rybníku. Pokud mají lidé zájem, mohou se za námi přijít podívat od osmi do dvanácti hodin v sobotu,“ láká zájemce Petr Kovář, předseda Moravského rybářského svazu, místní organizace Kroměříž. Ta má, jak předseda podotkl, už letos několik výlovů za sebou, hlavně v Podzámecké zahradě.

„Ne všechno se nám podařilo, jak jsme si přáli, ale jsme spokojeni,“ zhodnotil předseda a prozradil, jak s úlovky každoročně nakládají.

„Větší lovné ryby přemístíme třeba do řeky Moravy, nebo do rybníku Šlajza, aby pak lidé měli co lovit. Menší dáme do jiných rybníků a na jaře do chovných, kde vyrostou,“ uzavřel Kovář.