„Ve zkratce se dá říci, že jsme loni nebudovali, jen opravovali, vylepšovali a doplňovali občanskou vybavenost obce," konstatoval Škarpich. V Rusavě se tak věnovali především odstraňování povodňových škod z roku 2011.

„Opravili jsme komunikaci na Grúni a vybudovali zcela nový most," informoval starosta. Na opravu silnice a vybudování mostu získali dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

„Celková suma se vyšplhala na šest milionů a sto tisíc, z toho však více než čtyři miliony pokryly právě dotace, zbytek obec financovala z vlastních zdrojů," upřesnil Škarpich. I další opravy v Rusavě dokázali zaplatit ze svého. „Opravy se dočkal most u zbrojnice a most u kempu. Investice si vyžádala přibližně sto padesát tisíc korun," podotkl rusavský starosta.

V roce 2012 si mohli obyvatelé obce i návštěvníci užít nově zmodernizovaného koupaliště. „Prošlo rekonstrukcí, byl tam postaven nový relaxační bazén," připomněl Škarpich.

Ani letos prý nebudou v Rusavě v žádném případě zahálet. „Máme v plánu pokračovat v rekonstrukcích a dalším rozšíření občanské vybavenosti obce," potvrdil starosta. V Rusavě se podle něj starají nejen o své občany, ale i o turisty a sportovce.

„Nedílnou součástí života v obci je Sportovní klub Rusava, který sdružuje aktivní sportovce," podotkl starosta.

Symbolem obce se tak pro mnohé stala především tradiční letní akce Rusavská padesátka pro všechny milovníky cyklistiky. „Letos nás čeká už jubilejní desátý ročník tohoto cyklistického závodu ," uzavřel Škarpich.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ