Příslovečným jablkem sváru byly přitom údajně nedemokratické způsoby jednání uvnitř strany ve Zlínském kraji.

„S tím jsem se nehodlal smířit. Největší problémy nastaly ve věci nominace pana profesora Ignáce Hozy do senátních voleb v kroměřížském volebním obvodu. S tím náš klub nesouhlasil, i přesto však byl nominován na základě rozhodnutí Grémia strany,“ konstatoval někdejší šéf kroměřížských VV Majda.

Radu strany následně žádal o vyřešení zmíněných problémů, ale neúspěšně. Naopak se dočkal zrušení členství.„Bylo mi sděleno, že jsem vyloučen za vážné porušení stanov. Mé pocity jsou takové, že nejen u mě osobně převažuje obrovské zklamání, pocity marnosti a ztráta víry v demokracii v této zemi,“ povzdechl si Majda.

Podobné pocity prý sdílejí také ostatní členové kroměřížského klubu VV a odvolanému předsedovi vyjadřují podporu.„Považují to za zmanipulované a vykonstruované proti mé osobě. Žádost o dobrovolné odejmutí členství zašlou i ostatní členové, takže nebude možné, aby klub nadále ve městě fungoval. Starostce také navrhli svou rezignaci na funkce v jednotlivých komisích Zastupitelstva města Kroměříže,“ podotýká Majda.

Podle Jakuba Žižky, ředitele odboru komunikace a mluvčího VV byl Majda opravdu vyloučen ze strany z důvodu poškození jejího dobrého jména. Vedl prý totiž negativní kampaň proti schválenému kandidátovi profesoru Hozovi v senátním obvodu Kroměříž.„Postupoval tak proti rozhodnutí Grémia a Rady VV. Zhatil tím veškeré snahy o úspěch v senátních volbách v daném obvodu, stejně tak negativně ovlivnil i výsledky komunálních voleb v Hulíně, Ratajích a Bystřici pod Hostýnem,“ řekl Deníku Žižka.

„Doplňujeme, že s žádostí o vyloučení pana Majdy z řad členské základny a vyřešení problematiky narušení chodu a komunikace v kraji se na Radu VV obrátilo dvanáct klubů zlínského kraje,“ dodal Žižka.

Lukáš Majda ve straně skončil k 2. březnu. Jejím členem byl od roku 2009. Kandidoval za ni ve Zlínském kraji ve volbách do Poslanecké sněmovny a v komunálních volbách v Kroměříži, kde loni strana získala mandát v zastupitelstvu.„Mandát si paní Lea Pískovská ponechá, bude jej vykonávat jako nezařazená,“ poznamenal pro Deník Majda.

Podle starostky Kroměříže Daniely Hebnarové (ODS) prý zánik kroměřížské strany VV nijak neohrozí součinnost městského zastupitelstva.„Co se týče zastupitelky paní Pískovské, tak se nic nezmění. Zvolili ji občané, byla to jejich vůle,“ konstatovala Hebnarová.Ukončení jedné z politických stran ve městě příliš zatím komentovat nechce.„Nerada bych se pouštěla do polemik. Bylo to rozhodnutí nadřízeného stranického orgánu,“ uzavřela Hebnarová.