Čtyřiatřicetiletý Rostislav Pospíšil po loňských listopadových komunálních volbách je nově předsedou osadního výboru Nětčice, které jsou místní částí Zdounek na Kroměřížsku.

„Ve finále je to funkce, kterou bych přirovnal k tomu, že jsem takový zprostředkovatel nebo přenašeč informací z obecního úřadu mezi naše obyvatele," zasmál se pro Deník Rostislav Pospíšil.

Osadní výbor čítá devět členů napříč různými věkovými generacemi, kteří zastávají názor, že více hlav více ví, byť by jich prý mohlo být podle zdouneckého starosty o něco méně.

Funkci předsedy osadního výboru prakticky převzal po svém starším bratrovi, který ji zastával do voleb. Měl už toho prý na bedrech více, tak mu navrhl, zda by to po něm nevzal. A on se toho nápadu chytl.

Velkou výhodu vidí i v tom, že pracuje v místě, v jedné soukromé firmě ve Zdounkách.

„K úřadu tak mám blízko, takže kdyby se něco dělo, mohu si na obec odskočit či tam zavolat. Je to jednodušší. Práce předsedy mě celkem hodně nadchla, dost mě těší," vysvětlil Rostislav Pospíšil, který je rovněž i členem zdouneckého zastupitelstva.

Když jde po obci, třeba zrovna z práce domů, občas se mu stane, že jej někdo ze sousedů zastaví s tím, že je třeba něco opravit.

„Jsou to ale běžné věci. Někdo třeba nahlásí, že nesvítí pouliční světlo, jiný zase, že je propadlý kanál. Není to nic, co by byl velký problém. Navíc lidé vědí, že jsem jen přenašeč dat. Když mají něco důležitého na srdci, tak jdou raději rovnou na zdounecký úřad, kde řeší problém třeba se starostou," podotkl.

Zvládat zaměstnání, post předsedy, věnovat se rodině a volnočasovým koníčkům jde podle něj bez problémů. Jednou za zhruba čtvrt roku si musí udělat čas a svolat všechny nětčické členy výboru, zjistit, co je potřeba, doladit plány. „Kdyby nastala nějaká krizovka, tak se svolat samozřejmě musíme okamžitě," zdůraznil.

Takříkajíc pod palcem má v Nětčicích mezi 220 až 230 obyvateli. Ze všeho nejvíce jej těší, že ve zdouneckém mikroregionu tam mají nejmladší věkový průměr.

„Doufejme, že bude i nadále klesat a počet obyvatel stoupat. Hlavně ale ať se u nás lidem líbí. A jestli mám nějakou zajímavou historku za ty uplynulé měsíce? Těch je celá řada každý čtvrtek či pátek, když se scházíme na našem oblíbeném místě u něčeho dobrého," dodal s úsměvem.