Roštín bude hostit tradiční Slavnosti piva, na které míří tisíce návštěvníků. Letošní ročník je ale trošku komplikovanější. Ve vesnici totiž silničáři opravují průtah, platí tam tak kompletní uzavírka.

„Do tamního rekreačního areálu Kamínka, kde se slavnosti konají, budou lidé moci přijet jen ve směru od Zdounek, ze Střílek ne,“ upozornila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Kvůli akci bude pro lepší průjezdnost také posunuta uzavírka. „Omezení bude platit až za křižovatkou s cestou vedoucí na Kamínka,“ vysvětlila.

Dvoudenní roštínské Slavnosti piva začínají už v pátek odpoledne a nabídnou vystoupení mnoha kapel a zhruba desítku druhů pěnivého moku. „Čepovat se bude Budějovický Budvar, Velkopopovický Kozel, Svijany, Bernard, Černý Orel či Pernštejn. Sudy narážíme v osmnáct hodin,“ láká Jarmila Dozbabová z Kamínky. Z kapel budou podle ní největším lákadlem slovenská Tublatanka a Desmod.

Druhou akcí, kde budou policisté pomáhat regulovat dopravu a chránit bezpečnost a majetek lidí, a to ve spolupráci s obecními pracovníky, bude tradiční letní zahrádkářská výstava Floria ve Věžkách. „Pomáháme zajišťovat dopravu a obstaráváme parkovací místa,“ poznamenal starosta Věžek Bedřich Gardavský. Parkovacích ploch mají pro návštěvníky k dispozici zhruba čtyři tisíce.

„Už několikrát se nám ale v minulosti stalo, že kapacita travnatých či dlážděných ploch nebyla dostačující kvůli velkému počtu návštěvníků. Letos proto poprvé poslouží šoférům i upravené travnaté prostranství, které je hned na začátku obce,“ podotkl Gardavský.

Letní Floria začíná v sobotu a potrvá až do 15. srpna, otevřena bude denně od 9 do 17 hodin.„Prostory jsou už upravené, nyní se navážejí stánky a zboží. Doufáme, že se nám počasí vydaří a přijde zhruba čtyřicet tisíc lidí,“ konstatoval ředitel výstaviště Radek Novotný.

Výstava nabídne klasický sortiment, na který jsou lidé zvyklý, tedy květiny, stromy či zahradnický nábytek. „Účast přislíbilo asi tři sta vystavovatelů,“do plnil Novotný.