LEDEN

Pouze patnáct minut trval plánovaný pochod pravicových radikálů ulicemi Otrokovic. Dvě stovky příznivců hnutí Národní korporativismus nerespektovaly určenou trasu, navíc se střetly s příznivci levicového hnutí Antifa. Vzduchem tak létaly pivní lahve, dlažební kostky i dělobuchy.

Silný vítr zasáhl Zlínský kraj. Některé vesnice dokonce přišly o dodávku energie.

Protikorupční policie se začala zabývat zakázkami zlínské radnice ohledně výpočetní techniky.

ÚNOR

Z postu uvolněného náměstka zlínské primátorky na vlastní žádost odešel lidovec Petr Venený. Nahradil jej jeho stranický kolega Miroslav Kašný.

Přelet meteoru vystrašil řadu lidí ve zlínském regionu. Neobvyklý jev totiž doprovázel oslnivý záblesk a dunivá rána.

Zlínský poslanec Miloš Melčák (ČSSD) přišel o členství ve straně. Vedení sociální demokracie ho vyloučilo kvůli tomu, že umožnil vznik vlády Mirka Topolánka (ODS).

BŘEZEN

Novým šéfem zlínské městské policie se stal Milan Kladníček. Ve funkci nahradil Jana Suchoně, který po mnoha letech odešel z osobních důvodů.

Do Zlínského kraje přijel na třídenní návštěvu prezident České republiky Václav Klaus. Hned první den zamířil i do Zlína, navštívil i Slavičín a Valašské Klobouky.

Americká hudební legenda Manowar vystoupila ve sportovní hale Novesta.

Osobností roku 2006 ve Zlínském kraji se stal rektor Univerzity Tomáše Bati Petr Sáha.

Pořádné překvapení čekalo řidiče na Zlínsku, když přišli ke svým vozům. Zašpinil je prach, který vítr přinesl z Ukrajiny. Myčky tak měly o zákazníky na několik dní postaráno.

DUBEN

Firma Euroclinicum patřící společnosti Alpha Union Invest z Lucemburska oznámila, že koupila zlínskou soukromou Nemocnici Atlas.

Novým rektorem zlínské univerzity se stal Ignác Hoza. V čele vysoké školy stanul po Petrovi Sáhovi, jemuž skončilo volební období.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil zlínskému magistrátu rekordní třímilionovou pokutu. Podle úřadu totiž pochybil v celkem třinácti výběrových řízeních.

KVĚTEN

Ve Zlíně byla slavnostně odhalena socha Jana Antonína Bati.

Bývalá úřednice zlínského magistrátu Drahomíra Kutrová byla odsouzena ke třem letům vězení a čtvrtmilionové pokutě za to, že v roce 2004 připravila podvodným způsobem městskou pokladnu téměř o 900 tisíc korun.

Prezident republiky Václav Klaus jmenoval novým rektorem zlínské Univerzity Tomáše Bati Ignáce Hozu.

Bývalý automobilový závodník Pavel Valoušek z Otrokovic se přiznal k sexuálnímu zneužívání nezletilé dívky.

Zlínský zastupitel Josef Šlahař (KSČM) veřejně prohlásil, že primátorka krajského města nastoluje mafiánský systém, prezident Klaus je podvodník a že lidé musejí budovat rudé gardy. Od nekomunistických zastupitelů si tím vysloužil trestní oznámení.

ČERVEN

Nejúspěšnějším snímkem zlínského festivalu filmů pro děti a mládež se stal švédský film Přeskoč. Cenu za celoživotní přínos obdržela herečka Libuše Šafránková.

Zlínská část Prštné byla zaplavena po mohutném lijáku. Přívaly vody nezadržely ani blízké rybníky.

V půlce června zasáhla Zlínsko extrémní sucha.

Rozsáhlý požár zachvátil 104. budovu svitovského areálu ve Zlíně. Plameny zničily sklad, nikdo nebyl zraněn.

Zlínsko zasáhla extrémně silná bouře. Popadané větve a stromy ničily auta a blokovaly dopravu. V Otrokovicích zasedla povodňová komise.

ČERVENEC

Region si připomněl desáté výročí ničivých záplav, které v roce 1997 postihly Moravu.

Starostu Doubrav posekal jeden z tamních obyvatel podomácku vyrobeným mečem. Způsobil mu tak poranění rukou a hrudníku.

Splašený kůň zabil jednadvacetiletou jezdkyni na ranči u Lípy.

SRPEN

Naprosto bezohledným způsobem se pokusil zabít jednadvacetiletý řidič z Tlumačova na Zlínsku. Ten na cestě do sousedních Otrokovic úmyslně vrazil do protijedoucí octavie. Zatímco jemu samotnému se téměř nic nestalo, druhý řidič utrpěl těžká zranění.

Řidiči se dočkali zprůjezdnění druhé etapy rozšíření silnice I/49 ve Zlíně-Malenovicích.

Vesnice Vysoké Pole a Suchá Loz se rozhodly podat žalobu na Českou republiku k mezinárodnímu soudu ve Štrasburku. Důvod? Údajná finanční diskriminace malých obcí v Česku.

Během Barum rally zahynul spolujezdec Luděk Kocman, který nepřežil nehodu závodního vozu.

Před soudem stanuli dva bývalí zlínští strážníci, kteří čelí obvinění, že před dvěma lety neposkytli pomoc raněnému Vojtěchu Janochovi z Rackové. Ten posléze zemřel.

ZÁŘÍ

Starostové obcí Suchá Loz Petr Gazdík a Vysoké Pole Josef Zicha přinutili ministerstvo financí podáním žaloby k evropskému soudu k novému jednání o novém rozdělení daňových výnosů.

Zlínský komunistický zastupitel Josef Šlahař se omluvil za své květnové výroky o nutnosti budovat rudé gardy.

Skauti oslavili 85. výročí založení organizace ve Zlíně.

Na zlínské Univerzitě Tomáše Bati začal akademický rok.

Ve Zlíně našla nový domov čtyřčlenná kazašská rodina s českými kořeny. Přestěhovat se mohla v rámci vládního programu repatriace.

Zesnulého krajského radního Zdeňka Szpaka (ČSSD), který měl na starosti sociální věci a národnostní otázky, nahradila sociální demokratka Hana Příleská. Ta dosud sbírala zkušenosti v komunální politice jako místostarostka Uherského Ostrohu.

V Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně odzvonilo klasickým rentgenovým snímkům. Obrazová dokumentace pacientů je od nynějška zpracovávána v digitální formě.

České dráhy oznámily, že v letech 2010 až 2011 budou modernizovat železniční trať Otrokovice - Vizovice. Rekonstrukce si vyžádá tři miliardy korun, v plánu je i zdvojkolejnění trati.

ŘÍJEN

Obce vyhrály boj s vládou. Ta schválila novelu zákona o rozpočtovém určení daní, která výrazně posiluje rozpočty malých obcí.

Kamilu Velikovskou, která zastřelila svého manžela, propustil Nejvyšší soud z vězení s tím, že spis má být doplněn o další důkazy a vydáno nové rozhodnutí.

Novým děkanem Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati se stal Petr Hlaváček. Nahradil tak Ignáce Hozu, který na jaře převzal rektorské žezlo.
Zlínští zastupitelé podali na policii stížnost, ve které nesouhlasí se zastavením stíhání komunistického zastupitele Josefa Šlahaře. Ten v květnu prohlásil, že na radnici vládne mafiánský systém, Václav Klaus je podvodník a lidé by měli budovat rudé gardy.

Více než tři stovky lidí se ve Zlíně zúčastnily castingu pěvecké soutěže X factor.

Lidé na Zlínsku omezili kvůli vysokým cenám nákupy mléka a másla.

LISTOPAD

Česká pošta oznámila rušení středisek v malých obcích. Od ledna tak uzavře pobočky ve Lhotě, Rackové či Březnici.

První sníh způsobil v regionu kalamitu. Staly se desítky dopravních nehod, autobusy i trolejbusy měly zpoždění, lidé přišli pozdě do práce i do školy.

Zlínské zastupitelstvo rozhodlo, že odkoupí pohledávky za skupinou Svit.

Zlínské zastupitelstvo schválilo zdražení jízdného městské hromadné dopravy o tři koruny. K návrhu se ještě musí vyjádřit zastupitelstvo Otrokovic.

Univerzita Tomáše Bati poprvé vyloučila za opsání diplomové práce studentku.

Tři mladíci napadli na zlínském autobusovém nádraží srílanského studenta Univerzity Tomáše Bati. Policie začala incident vyšetřovat.

Akademický senát Univerzity Tomáše Bati zvolil děkankou fakulty managementu a ekonomiky Drahomíru Pavelkovou. Ta od ledna nahradí Vnislava Nováčka, kterému skončí funkční období.

Herci zlínského divadla vyjádřili nedůvěru řediteli Antonínu Sobkovi. Po jednání s primátorkou Irenou Ondrovou se situace uklidnila. Ředitel Sobek slíbil, že bude se zaměstnanci více komunikovat, umělecký šéf Dodo Gombár zase že zůstane.

Pětaosmdesátiletá seniorka zavraždila v domově důchodců v Napajedlích svou o pět let starší spolubydlící. Motiv jejího jednání není znám.

PROSINEC

Většina učitelů na Zlínsku se zapojila do jednodenní stávky za více peněz pro školství a vyšší platy.

Babybox pro odložené děti byl zprovozněn v areálu Baťovy nemocnice ve Zlíně.

Valná hromada odvolala ředitele Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Pavla Calábka. Důvodem byla špatná komunikace a ztráty v hospodaření.

Calábka nahradí od února Zdeněk Mikel, stávající tajemník zlínského magistrátu.

Jízdné v městské hromadné dopravě ve Zlíně a Otrokovicích se zvyšovat nebude. Úpravu cen zablokovalo otrokovické zastupitelstvo.

Zlínští lékaři opět pohrozili stávkou. Tentokrát se jim nelíbily nejasnosti ohledně placení poplatků v ordinacích a výzva osobností k tomu, aby lidé poplatky neplatili.

Z hraničních přechodů zmizely po vstupu do schengenského prostoru závory a pasové kontroly.

Vrchní soud nařídil Pavlu Valouškovi z Otrokovic kvůli sexuálnímu zneužívání nezletilé dívky ochrannou ústavní léčbu a na dva roky jej poslal do vězení.

Ve zlínských lázních se utopil při školním plavání sedmnáctiletý student.