„Koupil jsem si sušenky, ve kterých měl být přibalen sáček kávy. Vložil jsem krabici do vozíku a nenapadlo mě, že je otevřená. Doma jsem zjistil proč: někdo zatoužil právě po přibalené kávě,“ popsal Deníku například Rudolf Sekera z Holešova.

Dodal, že kávy zdarma samozřejmě nelituje, pozastavuje se ale nad principem. Nejen káva ale láká zloděje.

„Vybírají třeba produkty z kosmetických balíčků a ztrácejí se taky magnetky v balení jogurtů pro děti,“ líčí prodavačka jednoho z holešovských supermarketů. Nedávno se prý taky zaměstnanci prodejny nestačili divit, když pod paletou s balenou vodou našli jedenáct obalů od chlazených čokoládových tyčinek.

„Někdo si na nich pochutnal ještě v prodejně,“ kroutí nevěřícně hlavou prodavačka.

I zloděj, který ukradne věc, která je přibalená zdarma, ovšem míří na policii, pokud je dopaden. „Snažíme se s ním domluvit, aby zboží koupil, pokud to nejde, voláme policii,“ potvrzuje prodavačka. S opravdu hodně kuriózními případy drobných krádeží se setkali i v síti marketů Albert.

„Zaznamenali jsme událost, kdy si zloděj schoval pod čepici mraženou kachnu. Jiný si ukryl mražené kuřecí řízky do slipů a nechtěl je vydat do příjezdu policie. Nakonec ho kvůli podchlazení odvezla záchranka,“ shrnula jednu z úsměvných historek mluvčí sítě supermarketů a hypermarketů Albert Judita Urbánková.

Nebyl to jediný podobný příběh. „Objevil se taky zloděj, který zabalil odcizenou videokameru s příslušenstvím do igelitových sáčků a takto ji ukryl do kbelíku s barvou,“ dodává mluvčí.

Podle ředitele kroměřížských strážníků, kteří se podobnými drobnými krádežemi ve městě zabývají velice často, je největším problémem přenášení dražších věcí své kategorie v obalech levných produktů.

„Třeba do obalu zubní pasty za dvacet korun podvodníci vsunují pastu za šedesát korun,“ vysvětlil šéf strážníků Miloslav Skřebský.