„Jednalo se o střety se zvěří na silnicích mezi Bystřicí pod Hostýnem a Loukovem, Martinicemi a Zahnašovicemi, a konečně mezi Střílkami a Koryčany. Řidičům do cesty vběhli dva srnci, či srny a zajíc, škoda dělala bezmála sedmdesát tisíc korun,“ podotkla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Připomněla, že divoká zvířata samozřejmě nerespektují dopravní pravidla a na silnici se obvykle objeví zcela nečekaně.

„Tam, kde lze něco takového předpokládat, by měli být řidiči zvláště opatrní, snížit rychlost a sledovat situaci nejen na silnici, ale i v okolí,“ doporučila mluvčí.

Pokud ke střetu se zvěří dojde, je také nutné podle zákona událost nechat prošetřit policií. Ta následně vyrozumí příslušného mysliveckého hospodáře, který si zvíře převezme. Ke srážkám se zvěří dochází obvykle na okrajích lesů, přímo v lese a u polí, a to většinou brzy ráno nebo k večeru.

„Nejčastěji se setkáváme s nehodami se srnci, srnami, laněmi, daňky, ale i divokými prasaty, zajíci či bažanty. Občas se vyskytnou i střety s domácími zvířaty jako je pes nebo kočka,“ uzavřela policejní mluvčí.

Osmnáct nehod zaviněných střetem se zvěří eviduje zatím v letošním roce policie na Kroměřížsku. „Loni za stejné období jich bylo deset, za celý loňský rok pak 155,“ vyčíslila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.