V regionu vznikají stovky dalších míst, vůbec nejvíc už brzy přibude v Holešově

Nejvíce nových parkovacích míst v poslední době postavili v Holešově.„Máme je v ulici Havlíčkova a právě jsme také dokončili první fázi parkovišť na sídlišti Novosady,“ popsal holešovský starosta Zdeněk Janalík.

Do budoucna prý město počítá celkově až s pěti sty místy. „Pracujeme na dlouhodobé koncepci, která se týká celého města. Parkovat se tedy bude lépe například i lidem na Novosadech u bývalého mlýnu, nebo na sídlišti U Letiště,“ dodal Janalík.

Placené stání nahradí plocha u zámku

Parkování trápí také Bystřici pod Hostýnem. „Užší centrum původně nebylo zpoplatněno, ale obchodníci si stěžovali, že zákazníci nemají kde parkovat, tak jsme poplatky zavedli,“ konstatoval tamní starosta Zdeněk Pánek.

Aby město lidem ztrátu bezplatného stání vynahradilo, pronajalo od soukromého vlastníka plochu u zámecké zdi. „Je tam místo pro několik desítek aut a navíc zdarma,“ vyzdvihl Pánek.

Elegantně situaci vyřešili také v Chropyni. „Každoročně nám ve městě přibude asi padesátka nových míst a příští rok se dostaneme až k dvěma stům padesáti,“ pochlubil se chropyňský starosta Radovan Macháček. Tento počet městu prý stačí.

Hrdost na více než sto parkovacích míst pro osobní auta a sedm pro autobusy na Hanáckém náměstí neskrývá ani kroměřížský starosta Miloš Malý.„Dalších šest jsme vybudovali v ulici Třetího pluku a pětadvacet postavíme mezi sběrným dvorem a sídlištěm Zachar. Dojde k tomu někdy v létě,“ slíbil Malý.

Pozadu však nejsou ani v Hulíně. Během revitalizace sídliště Sadová se totiž podle tamního starosty Romana Hozy ulevilo osmačtyřiceti řidičům. „V rámci dalších obnov sídlišť by mělo přibýt ještě asi deset míst,“ vypočítal Hoza.

Parkování na Sadové si teď pochvaluje i Hana Gerychová, která na sídlišti bydlí. „Je to teď mnohem lepší. Lidé parkovali různě před domy, nová parkoviště rozhodně pomohla,“ uznala.