Dlouholetí řidiči si kvůli hrozbě ztráty oprávnění dávají na přestupky pozor. „Jezdím už takových třicet let. Vystřídal jsem za tu dobu dost značek automobilů,“ prozradil dlouholetý bystřický řidič Tomáš Malý. „Párkrát jsem dostal velice malou pokutu ještě za dob minulého režimu. Teď naposledy jsem byl pokutován myslím v roce 1999. Projel jsem omylem jednosměrnou. Asi před rokem jsem o něco málo překročil povolenou rychlost v obci. Policisté ale byli velice slušní a vyřešili můj poklesek domluvou,“ usmál se Malý.

Mladé ženy z Bystřicka si také dávají na ztrátu řidičáku pozor. „Já jezdím asi autem asi sedm let,“ prozradila mladá řidička Marcela Zámrská. „Asi před třemi lety jsem dostala za rychlou jízdu pokutu. Bylo to někdy před Vánoci a platila jsem asi tisíc korun. Jinak od té doby naštěstí nic. Jezdím slušně a podle předpisů. Dokonce mě nedávno strážníci pochválili, že jako jediná řidička, kterou tehdy kontrolovali jsem vlastnila takzvaný parkovací kotouček. Ten je nutný k parkování v určitých částech města,“ dodala Zámrská. „Já má řidičák od roku 2003. Pokutu jsem zatím nedostala. Snažím se jezdit bezpečně a nikoho neohrožovat,“ řekla řidička Lucie Zlámalová.

V Holešově jsou na tom podobně jako na Bystřicku. „Tento rok jsme za dosáhnutí limitního počtu bodů odebrali řidičské oprávnění asi deseti lidem,“ řekl vedoucí odboru dopravy v Holešově Radek Doležel.

„Dřív jsem pokuty dostával často. Teď mám ale celkem strach. Řidičák potřebuji k výkonu svého povolání, tak se musím krotit a mít se na pozoru,“ usmál se Petr Nováček z Holešova.