Už od poloviny dubna je omezen provoz na vytíženém tahu mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem. V pracovních dnech tuto trasu využívá podle silničářů přibližně deset tisíc aut denně.

Úplně uzavřen je od poloviny dubna úsek mezi Bystřicí a Hlinskem pod Hostýnem, kde probíhá rekonstrukce.

Objízdná trasa pro vozy do hmotnosti 7,5 tuny vede přes Slavkov, Brusné a Chomýž. Naopak vozidla nad 7,5 tuny musí přes Dřevohostice, Přerov, Hulín a Holešov. S touto objížďkou musí počítat řidiči také v letních měsících. Uzavírka totiž potrvá až do konce listopadu.

Festival Chutě Zlínského kraje na Výstavišti v Kroměříži, květen 2024.
VIDEO: Festival Chutě Zlínského kraje nabídl gastro, řemesla i vinařskou uličku

S dopravními komplikacemi musí počítat také obyvatelé obce Soběsuky. Oprava půlkilometrového úseku průtahu obcí tam proběhne od druhé poloviny května až do poloviny listopadu.

„Dopravní omezení po dobu stavebních prací budou spočívat v úplné uzavírce rekonstruovaného úseku komunikace,“ informoval za Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota s tím, že objízdná trasa bude vede přes Milovice, Cvrčovice a Zdounky.

Úplná uzavírka omezí také provoz ve Vrbce, kde budou stavaři od konce května až do podzimu rekonstruovat silnici. Objízdná trasa přes okolní obce se podle ŘSZK bude měnit ve třech etapách stavby přechodným dopravním značením.

Kyvadlový provoz řízený semafory je v plánu na vytížené silnici I/50 v úseku od hranic Zlínského kraje po Střílky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), pod které tato silnice spadá, tam plánuje v letních měsících opravu povrchu vozovky.

S omezeními a zdržením musí počítat řidiči v Holešově. Konkrétně ve Všetulích, kde stavaři od jara budují novou okružní křižovatku. V období od června do půlky září je tam plánována částečná uzavírka se střídavým provozem jedním jízdním pruhem řízeným semafory.

Ilustrační foto - oprava kanalizace.
Kroměříž opraví část kanalizace v Trávníku. Je v havarijním stavu

Kromě těchto prací předpokládají silničáři během letních měsíců úplnou uzavírku také na úseku silnice II/432 mezi Roštínem a Cetechovicemi.

„Rozhodnutí o dopravních omezeních vydávají příslušné silniční správní úřady. Ze strany ŘSZK je vždy zájem o co nejmenší omezování běžného silničního provozu a o vhodné koordinování uzavírek s Ředitelstvím silnic a dálnic, které je správcem silnic I. třídy, aby například na objízdných trasách už řidiči nenarazili na další uzavírky,“ vysvětlil provozně-technický náměstek ŘSZK Radek Berecka.