Šofér dodávky před Záhlinicemi ze zatím neznámých důvodů vjel do protisměru přímo pod kola kamionu, který jej i s vozidlem v mžiku rozdrtil. Nešťastník předtím ještě stačil zavadit o protijedoucí linkový autobus.

Nehoda se stala před osmou hodinou ranní. „K havárii došlo přibližně padesát metrů od začátku obce. Ze zatím nezjištěné příčiny vjel dvaapadesátiletý šofér dodávky s ostravskou poznávací značkou jedoucí ve směru od Hulína a v mírné pravotočivé zatáčce do protisměru,“ popsala neštěstí Blanka Králová z kroměřížské policie.

Nehoda u Záhlinic si vyžádala lidský život, uzavírka znamenala dlouhé kolony

Řidič nejprve zavadil levým zrcátkem vozidla o protijedoucí autobus a následně se čelně srazil s kamionem. „Policisté provedli orientační dechovou zkoušku u řidiče kamionu, a to s negativním výsledkem,“ doplnila Králová.

Jak informoval mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan, dvaapadesátiletý muž utrpěl při srážce devastující zranění neslučitelná se životem.
„Ačkoliv lékaři po příjezdu dělali, co mohli, tak se museli smířit s tím, že se zraněnému už nedalo pomoci,“ konstatoval Olšan.

Při havárii zasahovala také jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže. „Protože však nebylo zapotřebí někoho vyprostit a podobně, případ jsme přenechali policii. Záchranáři se pouze postarali o úklid místa po nehodě, vozidla zajistili kvůli unikajícím provozním kapalinám, očistili vozovku a pomohli při odstranění vraků,“ dodal mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Policisté odhadli škodu na obou vozidlech na šest set padesát tisíc korun. Silnice byla v místě nehody uzavřena a na trase Přerov – Břeclav se vytvořily několik kilometrů dlouhé kolony. Podle Blanky Králové je příčina dopravní nehody věcí dalšího šetření policie.