Lidé se mohou těšit i na některé novinky v programu. Na letošní léto je připravena Open air tančírna, tedy letní tančírna pod širým nebem. Průvodce a lektor v jedné osobě, taneční mistr Marek Dvorník, vyzve třikrát v průběhu léta k tanci návštěvníky zóny bez ohledu na věk a taneční zkušenosti.

Pro děti budou k dispozici v termínech daných v programu šlapací káry. Nastávající maminky se mohou zúčastnit předporodních kurzů, které povedou dvě lektorky.

Další novinkou je letošní umístění zóny na opačné straně Velkého náměstí než v předchozích letech. Základem zóny budou dva city moduly, které budou plnit funkci denního baru a zázemí pro vystupující.

„Pro návštěvníky budou připraveny k posezení stoly s židlemi pod slunečníky, lavičky i opalovací lehátka. K dispozici bude wi-fi připojení zdarma a samozřejmostí je mobilní zeleň i herní koutek s hračkami na travním koberci. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety,“ vyjmenovala Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Smyslem relaxační zóny je oživit plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty.

„Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé a bude jistě vítaným zpestřením letních měsíců ve městě,“ dodala Šárka Kučerová.

PROGRAM 

červen

  • 22. 6. 18:00 - Pavel Mucha – garmoškář
  • 23. 6. 18:00 - Dale B Williams – hudební vystoupení
  • 24. 6. 14:00 - 19:00 Herna kreativních stavebnic
  • 24. 6. 18:00 - DJ PDF – Youngprimitive party
  • 25. 6. 18:30 - Open air tančírna s Markem Dvorníkem
  • 26. 6. 18:00 - Bruce and Rock – koncert
  • 27. 6. 17:30 - Malování kamínků – dílnička
  • 28. 6. 18:00 - Kateřina Skrebská – piano, zpěv
  • 29. 6. 18:00 - No name tribute – koncert
  • 30. 6. 18:00 - Tajemství staré Kroměříže – kostýmovaná prohlídka města
  • 30. 6. 19:00 - Kara, hudební vystoupení
  • 30. 6. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným

červenec

  • 1. 7. 19:00 - Niklák – koncert
  • 1. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 2. 7. 18:00 - Nebo co – koncert
  • 3. 7. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 4. 7. 17:00 - Předporodní kurz s V. Luběnovou
  • 4. 7. 17:30 - Skládám, skládáš, skládáme – dílnička
  • 4. 7. 18:00 - Pohoda – country
  • 5. 7. 18:00 - Martin Čmelík – kytara, zpěv
  • 6. 7. 17:00 - Předporodní kurz s A. Jašíčkovou
  • 7. 7. 18:00 - Project from – koncert
  • 7. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 8. 7. 18:00 - DJ Czida
  • 8. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 9. 7. 17:00 - O Budulínkovi – loutkové představení
  • 9. 7. 19:00 - Seňoři – koncert
  • 10. 7. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 10. 7. 18:00 - Ivo Šindel – kytara, zpěv (folk)
  • 11. 7. 17:30 - Tvoření ze zažehlovacích korálků – dílnička
  • 11. 7. 19:30 - Taneční kurz M. Dvorníka
  • 12. 7. 20:00 - Září - koncert
  • 13. 7. 18:00 - Oliver – koncert
  • 14. 7. 18:00 - Tajemství staré Kroměříže – kostýmovaná prohlídka města
  • 14. 7. 18:00 - Swingband – koncert
  • 14. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 15. 7. 18:00 - Feryho fóry + Daja – hudební vystoupení
  • 15. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 16. 7. 18:00 - Nebo co – koncert
  • 17. 7. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 17. 7. 19:00 – Bruce & Rock – koncert
  • 18. 7. 17:30 - Lamelkové šílenství – dílnička
  • 19. 7. 18:30 - DneskaNe – táborové písně bez táboráku
  • 20. 7. 18:30 - Cimbálová muzika Oskoruša – koncert
  • 21. 7. 18.30 - Open air tančírna s M. Dvorníkem
  • 21. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 22. 7. 18:00 - Kara – hudební vystoupení
  • 22. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 23. 7. 18:00 - David Uher – kytara, zpěv
  • 24. 7. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 24. 7. 19:00 - Bruce – solo koncert
  • 25. 7. 17:00 - Předporodní kurz s V. Luběnovou
  • 25. 7. 17:30 - Dílnička – tvoření pro děti
  • 25. 7. 18:00 - Glate – koncert
  • 26. 7. 18:00 - Orientální tanec – workshop, ukázka tance
  • 27. 7. 18:00 - Expo & Pension rock – koncert
  • 28. 7. 18:00 - Tajemství staré Kroměříže – kostýmovaná prohlídka
  • 28. 7. 18:00 - TTQ – koncert
  • 28. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 29. 7. 18:00 - Kara – hudební vystoupení
  • 29. 7. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 30. 7. 18:00 - Lucky band – koncert
  • 31. 7. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 31. 7. 18:30 - Enča – hudební vystoupení

srpen

  • 1. 8. 17:00 - Předporodní kurz s A. Jašíčkovou
  • 1. 8. 17:30 - Dílnička – tvoření pro děti
  • 2. 8. 18:00 - Wims – koncert
  • 3. 8. 18:00 - Věrovanka – koncert
  • 4. 8. 16:00 - Veteránem nejen Kroměřížskem – setkání a výstava historických vozidel
  • 4. 8. 18:00 - DJ Kass
  • 4. 8. 20:00 - Veteránem nejen Kroměřížskem – start večerní jízdy
  • 4. 8. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 5. 8. 8:30 - Veteránem nejen Kroměřížskem – výstava
  • 5. 8. 10:00 - Veteránem nejen Kroměřížskem – start okružní jízdy
  • 5. 8. 18:00 - STINGA – Sting Tribute Band & Best of Rock.cz
  • 5. 8. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 6. 8. 18:00 - Seňoři – koncert
  • 7. 8. 17:00 - Předporodní kurz s A. Jašíčkovou
  • 7. 8. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 8. 8. 17:30 - Dlouhé malování – dílnička
  • 8. 8. 19:00 - Bruce & Rock – koncert
  • 9. 8. 16:00 - Poznej Evropu – odpoledne pro děti s Europe Direct a Knihovnou Kroměřížska
  • 9. 8. 18:00 - Jamtour – koncert
  • 10. 8. 18:00 - Free Fall – koncert
  • 11. 8. 18:00 - Tajemství staré Kroměříže, kostýmovaná prohlídka
  • 11. 8. 18:00 - DJ Czida
  • 11. 8. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 12. 8. 14:00 - Hasiči, šlapací káry – zábavné odpoledne pro děti
  • 12. 8. 18:00 - Kara – hudební vystoupení
  • 12. 8. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 13. 8. 17:00 - Výroba loutek – workshop
  • 13. 8. 18:00 - PKM – hudební vystoupení
  • 14. 8. 11:00 - 12:00 - Cvičení rodičů s dětmi od 1,5 roku do 3 let
  • 14. 8. 17:00 - 18:00 - Standardní a latinskoamerické tance od 5 do 12 let
  • 14. 8. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 15. 8. 11:00 - 12:00 - Hýbánky – pohybové aktivity od 3 do 5 let
  • 15. 8. 17:30 - Malování kamínků – dílnička
  • 15. 8. 18:00 - 19:00 - Kočky z Gradace – různé styly tance pro dívky od 6 let
  • 16. 8. 11:00 - 12:00 - Cvičení rodičů s dětmi od 1,5 roku do 3 let
  • 16. 8. 18:00 - Pohoda – country
  • 17. 8. 18:00 - Swingband – hudební vystoupení
  • 18. 8. 18:00 - Dožínky Zlínského kraje – Cimbálová muzika Rováš
  • 18. 8. 19:30 - Dožínky Zlínského kraje – Koňaboj, folkrocková kapela
  • 18. 8. 22:00 - Prázdninový večer s ponocným
  • 19. 8. 9:30 - Dožínky Zlínského kraje – jarmark, dožínkový průvod
  • 19. 8. 14:30 - Dožínky Zlínského kraje – vystoupení folklorních souborů
  • 19. 8. 18:30 - Dožínky Zlínského kraje – koncert dechové hudby Javořina
  • 19. 8. 20:30 - Dožínky Zlínského kraje – Tomáš Kočko & ORCHESTR, koncert
  • 19. 8. 22:00 - Prázdninový večer s ponocným
  • 20. 8. 18:00 - Divousy – koncert
  • 21. 8. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 22. 8. 17:30 - Tvoření ze zažehlovacích korálků – dílnička
  • 22. 8. 19:00 - Bruce – solo koncert
  • 23. 8. 18:00 - DneskaNe – koncert
  • 24. 8. 18:00 - Polygon – koncert
  • 25. 8. 18:00 - Tajemství staré Kroměříže – kostýmovaná prohlídka
  • 25. 8. 18:00 - Září - hudební vystoupení
  • 25. 8. 21:40 - Prázdninový večer s ponocným
  • 26. 8. 16:00 - MFVH – koncert VH Slovensko
  • 26. 8. 17:00 - MFVH – koncert VH Chorvatsko
  • 26. 8. 18:00 - MFVH – koncert VH Švédsko
  • 26. 8. 19:00 - MFVH – koncert VH Francie
  • 26. 8. 20:00 - MFVH – koncert VHO, sólista Jan Smigmator
  • 26. 8. 22:00 - Prázdninový večer s ponocným
  • 27. 8. 9:25 - 12:00 – MFVH – vystoupení jednotlivých hudeb
  • 28. 8. 18:00 - Breakdance 2BC – workshop
  • 28. 8. 19:00 - No name tribute – koncert
  • 29. 8. 17:00 - Předporodní kurz s A. Jašíčkovou
  • 29. 8. 17:30 - Lamelkové šílenství – dílnička
  • 29. 8. 18:30 - Orientální tanec – workshop, ukázka tance
  • 30. 8. 18:30 - Open air tančírna s M. Dvorníkem
  • 31. 8. 18:00 - Nedělní Martini – koncert
  • 31. 8. 20:00 - Jamtour – koncert