Čas v zóně trávili turisté, rodiny s dětmi i místní lidé, kteří ji využívali pro večerní posezení.

„Dvakrát jsem navštívila zónu se svou dcerou, a byly jsme obě spokojené. Já jsem ocenila slunečníky, protože jinde na náměstí není stín. Dcerka alespoň měla, kde si hrát, protože v centru města jinak není s malými dětmi, co dělat. Chybí tu hřiště a obecně místa, kam by se dalo posadit a odpočinout si,“ pochvaluje si relaxační zónu Lenka Dvouletá.

Fungování zóny si pochvaluje také starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

„Člověk si tam může posedět a přinést si vlastní svačinu, protože to není běžná restaurace. Zóna se stává příjemným místem pro místní i pro stále větší počet turistů. Plní tak jeden z cílů, který jsme si při začátku projektu dali, totiž oživuje historické centrum a zpříjemňuje pobyt ve městě,“ uvedl Němec.

Asi dvě stě metrů čtverečních, které zóna na náměstí zabírá, nabízí stolky, sedačky, slunečníky, ale i mobilní zeleň, herní koutek a v neposlední řadě také wi-fi připojení.

Přes celé léto zóna nabídla kolem osmdesáti nejrůznějších událostí. Mezi nimi byly akce zaměřené na děti, například tvořivé dílny, hrátky s legem, pohybová cvičení a jóga s beruškou. Do programu se letos zapojila i Tělocvičná jednota Sokola Kroměříž s programem 2BC break dance a s dílničkami.

„Pozitivní ohlasy jsme zaznamenali na hraní s legem. Děti bavily i omalovánky s tématem Kroměříže nebo workshop s africkými bubny,“ popsala Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu, který zajišťuje fungování zóny po organizační i programové stránce.

Na dospělé cílily koncerty nejrůznějších žánrů, mnoho návštěvníků nalákaly například vystoupení skupin Pět minut nebo Los Perdidos. Úspěšné byly i taneční akce, například představení skupiny M Dance crew. Zda a v jaké podobě bude zóna na náměstí i další sezonu, objasní radniční odbor kultury a cestovního ruchu příští rok na jaře.