Některé rodiny pojaly rozloučení se svým čtyřkolým miláčkem jako výlet a vzaly s sebou i děti. Jiní své vozy táhli i desítky kilometrů, aby za jejich likvidaci nemuseli platit. „Za dvě auta bych zaplatil spoustu peněz, takže toho využívám. Je dobře, že tady taková akce je, aspoň ty vraky nekončí za dědinou v příkopě,“ uvedl například Josef Zbranek. Akci si pochvaluje i Josef Kořének.

„Už jsem tady podruhé, tentokrát s wartburgem,“ uvedl.
Rovnou stovku tak pracovníci radnice hlásili za necelé dvě hodiny. „V převážné většině se jednalo o vozy značky Škoda, které byly vyrobeny kolem roku 1980, některé byly i starší,“ přiblížil Vratislav Mareš z odboru životního prostředí vsetínské radnice. Mezi odevzdanými auty však byla i docela slušná dodávka značky Renault nebo velmi zachovalá „tisícovka“, která už patří mezi veterány. „Jejich majitelé je přitom přivezli nejen ze Vsetínska, ale i Meziříčska, Zlínska nebo Rožnovska,“ dodal Mareš.


„Tyto akce pořádá vsetínská radnice společně se specializovanou firmou, která zajišťuje ekologickou likvidaci autovraků, od roku 2004. Vždy na jaře a na podzim. Za necelé tři roky se tak okolí Vsetína ekologicky zbavilo bezmála pěti set vysloužilých vozidel,“ uvedla mluvčí vsetínské radnice Eva Stejkalová. Ovšem i přesto, že řidiči dostávají tuto šanci, zůstávají v ulicích města odstavené vraky, které komplikují parkování. „Těm, kteří této akce nevyužili a jejich vraky budou bránit našim vozům v jarním úklidu, se může stát, že jim budou na jejich náklady odtaženy,“ upozornil ředitel Technických služeb Vsetín Jan Horsák.