Rekonstrukce prodejny započala v uplynulém týdnu.

„Chceme, aby se aby naši zákazníci měli k dispozici nejen široký sortiment kvalitních produktů za nízké ceny, ale aby se při svých nákupech cítili příjemně. Prodejna v Kroměříži již nesplňovala nároky na servis, jaký chceme našim zákazníkům poskytovat,“ uvedl na dotaz Deníku mluvčí řetězce Tomáš Kubík.

Železniční stanice ve Zdounkách na Kroměřížsku.
Oprava vlakového nádraží ve Zdounkách? Správa železnic prozradila možný termín

„Proto jsme se rozhodli prodejnu dočasně uzavřít a provést rozsáhlejší stavební úpravy, které by za provozu nebylo možné realizovat,“ vysvětlil mluvčí.

Zákazníci se tak podle něj mohou těšit mimo jiné na větší prodejní plochu nebo na výrazně modernější a příjemnější interiér.

A kdy se pobočka znovu otevře?

„Předpokládáme, že modernizovanou prodejnu pro naše zákazníky znovu otevřeme na přelomu února a března příštího roku. O přesném termínu otevření budeme včas informovat,“ dodal Tomáš Kubík.

Podobnou rekonstrukcí prošel v posledních měsících také kroměřížský Kaufland, který se po čtyřměsíční úpravě znovu otevřel v polovině srpna. Modernizací prošla v létě také pobočka Albertu na sídlišti Oskol.

Otevření zrekonstruované prodejny Kauflandu v Kroměříži, 16. srpna 2023.
VIDEO: V Kroměříži otevřel zrekonstruovaný Kaufland. Takto vypadá uvnitř

V Kroměříži má momentálně z velkých řetězců nejvíce prodejen Albert a právě Penny market, a to shodně dvě pobočky. Po jedné prodejně má ve městě Kaufland, Lidl a Tesco. Dva obchody, z toho jeden v Postoupkách, má v Kroměříži také COOP.