Podle mnohých by přitom cesta potřebovala opravu kompletní. Na tu ale podle lubenského starosty Jana Kováče nejsou peníze.

„Kdyby byla kompletní rekonstrukce průtahu, byli bychom rádi. Bohužel, finance se vyčleňují na nutnější opravy v jiných obcích a městech. Na řadě míst se tak výtluky jen zalepují,“ postěžoval si pro Deník Kováč.

Na druhou stranu je rád, že alespoň dva nejhorší silniční úseky se dočkají opravy. Na jednom, který je dlouhý asi třicet metrů a nachází se v horní části obce, se pracuje už od pondělí.

„Stav komunikace tam už byl natolik špatný, že musela být celá vybagrována a udělána bude kompletně nová,“ upozornil Kováč.

Zásah do vozovky poté čeká i na část silnice před obecním úřadem. „Tam je už vydutý hrb, který značně komplikuje dopravu. Řidičům hrozí, že do něj spodkem aut narazí,“ líčí nelichotivý stav místní silnice starosta.

Rekonstrukce havarijního stavu třetí třídy si vyžádá uzavírku zhruba do konce května. Objízdná trase je vedena dvěmi směry: pokud se řidiči chtějí dostat do horní části obce, musí jet přes Kostelany a Vrbku. V opačném případě, tedy do dolní části vesnice, musejí od Kroměříže zamířit ve směru na Jarohněvice, Drahlov a Zlámanku.

Oprava je záležitostí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). „Náklady jsou vyčíslené na tři sta tisíc korun,“ informoval za společnost Radek Berecka.

Uzavírku obyvatelé obce prý rádi přetrpí, i když jí nejsou někteří ani tak nadšeni.„Zastřelit se nepůjdu, cestu bylo potřeba opravit. Uvítal bych ale úpravu celého průtahu. Silnice nemá žádný dobrý základ,“ stýská si například Zdeněk Chlopáň.