Například v Bystřici podHostýnem je stále fungování systému pomalejší a vyskytují se tam chyby.

„Situace je podobná jako všude v republice. Funguje to, ale dost pomalu. Objevují se chyby, jako špatný rok výroby, jiné vydání technického průkazu a podobně. Musí se to pořád kontrolovat a opravovat. Vyřízení tak trvá minimálně jednou tolik času, co před tím, takže obsloužíme i méně lidí než dřív," řekl Deníku koncem týdne vedoucí bystřického odboru dopravy Jaroslav Šenkyřík .

Opravy podle něj provádějí sami. „Pokud se vyskytnou závažnější chyby, konzultujeme je s ministerstvem. Musím říct, že lidé mají docela pochopení a nestěžují si. Fronty se netvoří," uznal Šenkyřík.

Podle něj se nedá odhadnout, jak dlouho bude ještě trvat než chyby zcela zmizí. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby to bylo co nejdříve," krčí rameny vedoucí odboru.

V Kroměříži je situace podobná. „Obecně se dá říci, že oproti počátečním nedostatkům se to o dost zlepšilo, ale pořád musíme provádět ruční kontroly a případné opravy," potvrdil mluvčí tamní radnice Pavel Zrna.

Ministerstvo dopravy na svých stránkách pravidelně zveřejňuje, jak si registr zatím vede. V minulém týdnu, tedy od třicátého července do třetího srpna, bylo v centrálním registru vozidel provedeno téměř dvaaosmdesát tisíc transakcí, zároveň byla provedena výměna technických průkazů a registračních značek v počtu více než dva tisíce dvě stě transakcí.

Kvůli problémům se spuštěním centrálního registru vozidel byla minulý týden odvolána vedoucí oddělení správy registrů vozidel Eva Zlámalová. Náměstek ministra dopravy Ivo Toman to zdůvodnil špatnou komunikací tohoto oddělení s registračními místy během problémů s registrem vozidel v uplynulých týdnech.

„Ze strany tohoto oddělení byla podceněna kontrola školení odpovědných pracovníků na přepážkách v jednotlivých obcích a zároveň nebyla spokojenost s přístupem a řešením problémů zejména ve vztahu k obcím v průběhu krizových momentů při spuštění nového registru vozidel," řekl Toman. Podle úředníků tak nezbývá než počkat, až budou všechny chyby vychytány, to ovšem bude ještě nějakou dobu trvat.

Autor: Jana Přikrylová