Tamní radnice nebyla výjimkou. „V poledne nebyla radnice otevřena pro veřejnost, takže záviselo na každém zaměstnanci, jakým etickým způsobem se k minutě ticha připojil,“ vysvětlila starostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

„Myslím, že město se ztrátou této významné osobnosti vypořádalo podle svého, a to velmi dobře,“ doplnila starostka.

Podobně, i když v menší míře, to vypadalo například také v Morkovicích. „Na radnici jsem byl sám a minutu ticha v pravé poledne jsem držel,“ potvrdil starosta Morkovic Pavel Horák

Provoz utichl i v některých provozovnách. „Samozřejmě, že jsme se celostátní minuty ticha zúčastnili,“ poznamenala manažerka holešovské prodejny Billa Lenka Dočkalová.

Doplnila, že v celé prodejně se zastavil provoz na pokladnách i v ostatních částech prodejny a zaměstnanci spolu se zákazníky vzdali hold exprezidentovi.

Havlovu památku uctili i v některých restauracích, třeba v Holešově.

„Ve dvanáct hodin u nás také proběhla minuta ticha, hosté s tím neměli žádný problém a připojili se,“ sdělila provozní restaurace Starý pivovar Vlaďka Blažková.

Ani samotní občané na minutovou tichou vzpomínku nezapomněli.

„Minutu ticha jsem doma držela i se svými dětmi, kterým jsem vysvětlila, co pan Havel pro český stát znamenal,“ poznamenala Alena Potůčková z Kroměříže.

„Jsem tady v Kroměříži na návštěvě u kamaráda a spolu jsme šli v poledne na náměstí zapálit svíčku a tiše na pana exprezidenta vzpomenout,“ vysvětlil Martin Jašík z Olomouce.

Lucie Ságnerová