Výsledek? Jednoznačný. Pro odpověď ANO se totiž vyjádřilo 82,77 % zúčastněných voličů, přesně tedy 1648 lidí. Obavy z malého zájmu voličů se tak v případě chropyňského referenda nenaplnily, na rozdíl od podobného hlasování, které uspořádala před časem radnice v Holešově kvůli hazardu.

„K platnosti rozhodnutí v místním referendu je třeba účast alespoň 35 % oprávněných voličů zapsaných v seznamech, a v Chropyni činil počet oprávněných osob, kterým byly vydány hlasovací lístky a úřední obálky, 2 038 z celkového počtu 4 072, což dělá 50,05 %. Referendum je tedy platné,“ potvrdilo v sobotu na webu města vedení chropyňské radnice..

Rozhodnutí v místním referendu je zároveň závazné, protože pro ně hlasovala nadpoloviční většina oprávněných lidí, kteří se referenda zúčastnili, a více než 25 % lidí zapsaných ve voličských seznamech. „Účast mě příjemně překvapila, jsem ráda, že se lidé zajímají o dění kolem sebe. Co se týče výsledku, ten je zkrátka takový, jaký je. Jestli je to dobře, nebo špatně, nejspíš ukáže až čas. My se tím budeme zabývat na jednání zastupitelstva v listopadu, kde pravděpodobně odsouhlasíme změnu územního plánu,“ zhodnotila výsledek starostka Chropyně Věra Sigmundová.

Ona sama kandidovala i ve volbách, svůj hlas jí lidé mohli dát zakroužkováním šestky na lístku ČSSD. „Výsledek sociální demokracie mě nepříjemně překvapil. Propad jsem očekávala, ale tento byl opravdu výraznější, než jsem předpokládala,“ přiznala starostka.