„Návštěvníky čeká atraktivní podívaná podobná zlínské rallye, jejíž součástí je také městská zkouška,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný. Už v 16 hodin se na Velkém náměstí uskuteční slavnostní start závodu.

Město nad Rallye Kroměříž 2023 převzalo záštitu. „Automobilové závody mají spoustu příznivců, kteří si přijdou na své nejen při sledování závodních vozidel při průjezdu ulicemi Kroměříže. Samozřejmě apelujeme na organizátory, aby nic nepodcenili, vyznačili pečlivě divácké zóny i místa, kam lidé nesmí, a kladli důraz na bezpečný a bezproblémový průběh soutěže. A zároveň prosíme občany, aby strpěli dopravní omezení, která si závod vyžádá,“ doplnil Opatrný.

Jiří Hanák s vozem Škoda Fabia Rally 2 se stal vítězem 4. ročníku Multi - S Rally Kroměříž, která v pátek a sobotu proběhla v okolí Kroměříže.
OBRAZEM: Kroměřížskou rally ovládli domácí Hanák, Bisaha a Zedník

V pátek 22. září budou od 18 do 23 hodin uzavřené pro veškerý provoz komunikace v ulicích a náměstích Tovačovského, 1. máje, Husovo náměstí, Milíčovo náměstí, Masarykovo náměstí, Malý Val, Kovářská, Farní, Riegrovo náměstí, Komenského náměstí a Moravcova, Tylova, Šafaříkova a také napojení ulic Kollárova a Spáčilova na ulice 1. máje a Tovačovského. Kvůli uzavírce bude omezen provoz MHD.

Automobily budou při slavnostním startu na Velkém náměstí k vidění už ve 14:30 hodin. Městská rychlostní zkouška začne ve zmíněných 18:45 hodin v Tovačovského ulici (poblíž budovy, kde sídlí pobočka Komerční banky). Vozidla absolvují dva okruhy, cíl je před kruhovým objezdem na Milíčově náměstí.

Rallye Kroměříž 2023 zahrnuje celkem 12 rychlostních zkoušek konaných v Kroměříži a okolí. Závodníky čeká 130 ostrých kilometrů.

Rallye Kroměříž se pojede i centrem města. Závod si vyžádá řadu uzavírek.Rallye Kroměříž se pojede i centrem města. Závod si vyžádá řadu uzavírek.Zdroj: Město Kroměříž, se souhlasem