Firma zabývající se výrobou ohýbaného nábytku nabídla vedení radnice v Bystřici pod Hostýnem možnost odkoupit budovu ubytovny pro vytvoření nového bydlení.

„Představitelé města to však neschválili, prostory jsou velmi finančně náročné na rekonstrukci,“ vysvětlila mluvčí radnice v Bystřici pod Hostýnem Barbora Janečková.

Prostory jsou finančně náročné na rekonstrukci, tvrdí mluvčí města

Město má navíc rozpracovány také jiné projekty, do nichž muselo investovat peníze. „Nechceme to řešit tímto způsobem, nabízené byty jsou ve špatném stavu,“ podotkla mluvčí Janečková.

Starosta města Zdeněk Pánek zároveň upozornil, že koupi prostor ubytovny radnice už jednou zamítla.
„Nechali jsme si udělat výpočet nákladů na rekonstrukci a byla by nutná částka okolo třiceti milionů korun. Dnes by to bylo možná ještě trochu víc,“ připomenul Pánek.

O nutnosti bytové výstavby však vedení Bystřice pod Hostýnem ví a hodlá ji řešit. „Jen přijatelnějším způsobem. Budeme se věnovat spíšemožnosti vlastní výstavby,“ nastínil starosta.

Tu by uvítali i samotní občané města. „Vzhledem k tomu, že se poslední zástavba v Bystřici skoro okamžitě rozprodala, myslím, že další byty by se určitě uživily. Jen nevím, kdo by se měl v tomto směru angažovat,“ míní například student architektury Jan Pala.
Co však bude společnost TON s prostory dělat, není prozatím jasné. „Ještě nevíme, budeme o tom teprve rozhodovat,“ uzavřel generál.