Náklady by měly činit až dva miliony korun. „Je to poměrně důležitá, asi největší akce, kterou letos chceme začít. Cílem je umožnit lidem společenská setkání, protože obyvatelé Drahlova jsou v poslední době velmi aktivní,“ potvrdil Josef Koplík z komise pro rozvoj města.

Zázemí pro kulturní akce je podle starosty Miloše Malého v této části města zatím nedostačující.

„Je tam jen stará požární zbrojnice, která byla přebudována na knihovnu, a menší sál, do kterého se vejde zhruba třicet lidí. V létě je objekt ale nepoužitelný, není určen pro stovku lidí při příležitosti nějaké větší akce,“ vysvětlil Malý.

Výletiště proto chce radnice nechat zbudovat poblíž zmíněné budovy, kde je na to vhodné a volné místo.

Záměr zastupitelů se zamlouvá například předsedkyni osadního výboru Drahlov Ludmile Apolenářové. „Všechny městské místní části mají všechno, my ne, tak budeme mít alespoň výletiště. Máme tu několik spolků, které se starají o kulturní vyžití, větší místnost jsme ale na akce doposud postrádali,“ tvrdí Apolenářová.

Nadšení s ní ale nesdílejí všichni. Například členka tamního Českého červeného kříže Lada Melichárková tvrdí pravý opak. „Můj osobní názor je takový, že výletiště je zbytečné. Je to jen sezónní záležitost. Lepší by bylo, kdyby stávající kulturní budovu rozšířili. Například vjezd není potřebný,“ navrhuje Melichárková.

Tak jako tak se ale dělníci do stavby výletiště v Drahlově letos pustí. Náklady na něj budou činit dva miliony korun, které uhradí kroměřížská radnice ze svého rozpočtu.