„S ohledem na inkubační dobu je nutné, aby děti zůstaly doma po dobu dvou týdnů,“ uvedl starosta města Jaroslav Němec.

„Chtěl bych občany uklidnit. Jedná se o preventivní opatření, které má chránit ostatní děti, učitele a zaměstnance škol,“ vysvětlil důvod, který vedl radnici k výše zmíněnému rozhodnutí, Němec.

Online reportáž

V souvislosti s šířením COVID-19 a končícími jarními prázdninami v regionu změnily svůj postoj také Sociální služby města Kroměříže, které pozměnily své původní omezení návštěv na plošný a úplný zákaz.

Co je koronavirus?Zdroj: Deník „Na doporučení Krajské hygienické stanice ve Zlínském kraji jsme se rozhodli zakázat návštěvy ve všech svých zařízeních,“ potvrdila Dagmar Klučková, ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže.

Ilustrační foto - uzavírka.
Kraj plánuje uzavírky na silnicích. Na kterých komunikacích s nimi počítá?

„Tento týden končí jarní prázdniny ve Zlínském kraji a v nejbližších dnech se budou vracet rekreanti i z oblastí, kde se nákaza objevila. Nelze tak vyloučit, že se koronavirus dostane i do našeho regionu. Je přitom známo, že nejvyšší míra úmrtnosti na onemocnění COVID-19 je u pacientů se závažným onemocněním a u seniorů. Chceme proto zákazem návštěv ochránit naše klienty,“ nechala se slyšet Dagmar Klučková.

V případě dotazů se občané mohou obracet na e-mail Krajské hygienické stanice Zlínského kraje covid19@khszlin.cz nebo na infolinky 577 006 759 a 724 221 953, které jsou v provozu nepřetržitě od 7 do 19 hodin, a to i ve dny pracovního klidu.

Květná zahrada v Kroměříži
Církev neustále usiluje o navrácení Květné zahrady

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník