Jeho pozemek město prodalo a o náhradním umístění tolik potřebného zařízení pro zatoulané či odložené pejsky zastupitelé stále jednají.

Ve hře je v současné době několik variant. „Tou první je, že útulek zůstane tam, kde se nachází dosud, jen o nějakou dobu déle. Termín pronájmu je do konce srpna a s vlastníkem o možnostech jeho prodloužení jednáme,“ nastínil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Jako další možnost se nabízí vybudování útulku v lokalitě staré skládky za cihelnou ve Vážanech. „Byla by to sice nová investice města, ale na druhou stranu by se tam dalo vybudovat účelné zařízení pro potřeby útulku,“ zhodnotil mluvčí.

Kroměřížští zastupitelé také zvažují nabídku na odkoupení starého vepřína v Lutopecnách. Tamní zastupitelstvo se však proti tomuto záměru postavilo, proto se s touto možností příliš nepočítá.

Poslední variantou je, že by město objednalo na provozování útulku někoho jiného. „Jednáme s agenturou Bedea, která má v lokalitě Hvězda v Kožojedech své zařízení podobného charakteru a musela by ho rozšířit na kapacitu asi čtyřiceti psů,“ vysvětlil Zrna.

O zhruba tolik pejsků se totiž v útulku ošetřovatelé stále starají. „Nevíme, co s útulkem bude dál. Slyšeli jsme, že jsou vytipované lokality, ale ještě není nic jistého. Nám by se nejvíc líbilo ve Vážanech. Například v Lutopecnách by to už bylo hodně z ruky a asi by tam lidé tolik nezajížděli a psi by měli s takovou menší šanci na umístění,“ domnívá se ošetřovatelka Šárka Kolaříková.