„LAHVÁČE“ SE SEBOU

Jedním z klasických případů je Jarošovský pivovar.

„Evidujeme spoustu zrušených objednávek na sudové pivo a navýšení poptávky po pivu v lahvích,“ potvrzuje mluvčí Jarošovského pivovaru Gabriela Uherková.

„Nejvíc nás nyní trápí akce, které připravujeme. Sice se mají konat všechny až v květnu, ale jsme na vážkách, zda pokračovat v přípravách či nikoliv,“ pokračuje Uherková.

S předstihem se již na případná omezení připravoval pivovar Malenovice, který produkuje pivo pod značkou Zlínský Švec.

Ilustrační foto
Lidé nakupují víc, všeho je ale dostatek

„Je brzy soudit, jaké dopady na nás budou současná omezení mít. Ale některé hospody prodáváme méně. Víc moudřejší budeme po tomto víkendu,“ myslí si Martin Velísek z Pivovaru Malenovice.

„Máme také svou hospodu. Jak moc se nám tam promítne zkrácená otevírací doba se uvidí. Zároveň tam také prodáváme naše pivo v lahvích. Tak doufám, že si jej tam lidé koupí se sebou,“ sdělil Velísek.

David Jaroš z Pivovaru Kroměříž, který vaří pivo Maxmilián se na prodej lahvového piva spoléhat nemůže. Proto doufá, že zákaz nebude trvat déle než dva měsíce.

„Většinu našeho prodeje tvoří pivo sudové. Lahvové pivo je jen na okraji. Přesto doufám, že si my Češi vždy cestu do hospody najdeme,“ míní David Jaroš.

ZA 14 DNŮ DO HOSPODY

„Určitě se nás mimořádná opatření dotknou. Ale též nás ovlivňuje samotný strach lidí z koronaviru. Lidé se bojí, ruší školení, pobyty. Jen během dneška jsem měl tři zrušené objednávky z Bookingu,“ uvádí pivovarník Lubor Gášek z Karlovského minipivovaru.

„A podobně tomu bude i u piva. Záleží samozřejmě na daném typu podniku. Pokud žije hlavně z večerní návštěvnosti, budou ztráty větší. Po 14 dnech už ale lidi přestane bavit sedět doma s lahváčem v ruce, když jsou zvyklí chodit do hospody mezi lidi,“ usmívá se Lubor Gášek.