Několik namrzlých vozovek včas posypali silničáři, k žádné nepříjemnosti tak nedošlo

„Žádné dopravní nehody se kvůli sněhu neudály, ačkoli nám ráno byly hlášeny nesjízdné cesty z Věžek do Tetětic a trasa z Uhřic na Mořice,“ informovala včera kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

O napravení situace se ihned postarala Správa a údržba silnic Kroměřížska. „Sněžit začalo v neděli kolem osmé hodiny večer a tak jsme ihned povolali všechny pracovníky do terénu,“ sdělil za společnost výrobní náměstek Timoteus Políček.

Stejná situace vládla i odpoledne. „Stále zmírňujeme následky zimy,“ konstatoval Políček. Vysvětlil však, že není v silách silničářů odklidit sníh tak, aby v době, kdy nepřetržitě sněží, byly suché silnice.„Sypače a odhrnovače mají stanovené okruhy, po kterých jezdí, a zákonitě mezi nimi tedy vzniká určitá časová prodleva,“ objasnil náměstek.

Vzhledem k tomu, že se teploty celý den pohybovaly těsně kolem bodu mrazu, technické služby byly zaměstnány především odklízením sněhové břečky.„Stahujeme ji z komunikací, abychom předešli tomu, že zamrzne a stane se z ní krusta,“ potvrdil ředitel hulínských technických služeb Antonín Huťka. Prioritně prý odklízí také přechody a bezbariérové chodníky.

„Systém hlášení počasí se včera dobře osvědčil a dostali jsme včasné varování před sněhem,“ doplnil ředitel. Zaneprázdněni byli i pracovníci technických služeb v Holešově. „Sníh je rozbředlý, ale naštěstí neklouže,“ shrnul situaci Mojmír Doležel, vedoucí provozu holešovských Technických služeb.

Velikou radost však způsobil sníh dětem. „Mě se to moc líbí. Kouloval jsem se s dědou a bylo to skvělé,“ rozzářil se osmiletý Tomáš Štěbra z Kroměříže. Dodal, že se moc těší, až si postaví sněhuláka.