„Je to pro mě samozřejmě čest. Člověk si při takové události i zavzpomíná na mládí. Toto ocenění je ale společným úsilím, a to mě, rodičů a samozřejmě také studentů,“ řekl Deníku jednasedmdesátiletý sbormistr.

Cena města Kroměříže mu byla udělena za přínos v oblasti kultury, rozvoje a propagace, dále pak za vzornou reprezentaci města na národní i světové úrovni.

Jan Štěpánek stojí v čele dívčího sboru od roku 1983. Funkci sbormistra převzal po Vlastimilu Válkovi, který pěvecké těleso založil v roce 1966. Úspěchy sklízejí po celém světě.

„Například v loni jsme se zúčastnili pěti mezinárodních festivalů, každý rok jich objíždíme několik,“ upozornil Štěpánek. I přes svůj důchodový věk chce ve vedení sboru pokračovat. „Zatím to ještě jde, takže neplánuji, že bych skončil,“ uzavřel s úsměvem sbormistr.

Cenu města chce kroměřížská radnice udělovat jednou ročně. „Mezi občany jsou tací, kteří pro město udělali mnoho. Zatím jsme ale neměli žádnou možnost, jak tyto osobnosti ocenit. Až teď,“ informoval starosta Kroměříže Miloš Malý.