Hodlá jim totiž rozdat reflexní přívěsky, protože s tímto preventivním krokem má město dobré zkušenosti už z minulých let: a to díky projektu Bezpečná komunita, kdy děti dostaly reflexní nášivky a pásky na ruku.

„Děti jsou na silnicích ohroženy více než ostatní chodci. Jsou méně soustředěné a nedokážou ještě dobře odhadovat a předvídat. O to je důležitější, aby byly co nejlépe vidět. Světlé oblečení i školní brašna a boty s reflexními doplňky mohou udělat jejich cestu do školy a zpět bezpečnější,“ přiblížila důvod preventivní akce místostarostka města Jarmila Číhalová.

Kroměřížská radnice nechala vyrobit tři sta padesát přívěsků v podobě drobných hraček, takže se dostane na každého z letošních 275 prvňáčků.

„Ještě budeme mít rezervu pro různé soutěže a odměny pro ostatní děti,“ řekl mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Dalším preventivním krokem na zahájení školního roku bude podle něj každoroční hlídkování strážníků městské policie u frekventovaných přechodů pro chodce.

„Letos poprvé navíc budou moci školáci a studenti využívat přes celé září bezplatných služeb městské hromadné dopravy,“ uzavřel Zrna.