Silničáři v minulých dnech dokončili opravy více než devítikilometrového úseku komunikace. Celková cena za provedené práce se vyšplhala k částce necelých 100 milionů korun. Kraj ke spolufinancování využil dotační titul Evropské unie.

Stavební práce byly zahájeny v srpnu 2017. Ukončení oprav vítá také starosta Chvalčova Antonín Stodůlka.

„Termín se několikrát prodloužil. Poslední slíbený byl již dodržen. Jsem za to rád, protože spoje veřejné dopravy nebudou mít zpoždění a lidé se bez potíží dostanou do hor na rekreaci, sport,“ vyjádřil se Antonín Stodůlka.

Náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast dopravy Pavel Botek prvotní problémy s datem počátku rekonstrukce přiznává.

„Na začátku stavby jsme v roce 2017 řešili určité problémy a došlo tak k pozdějšímu zahájení stavby. Během dalších dvou stavebních sezon se však zhotoviteli podařilo zpoždění dohnat a ukončit stavbu v dohodnutém termínu,“ pochválil dodavatelskou společnost Pavel Botek.

„Je dobře, že už je silnice po rekonstrukci.

Bezpečnější i rychlejší cesta

„Je dobře, že už je silnice po rekonstrukci. Během stavby jsme zaznamenali připomínky hoteliérů, vlekařů a chatařů z této turisticky významné oblasti, kteří pociťovali úbytek návštěvníků a ztíženou cestu do lokality. Teď jistě všichni ocení, že bude jízda po kvalitní silnici přes Hostýnské vrchy bezpečnější i rychlejší," řekl náměstek hejtmana Pavel Botek.

Lidé se již dostanou do hor opět bez čekání u semaforů před částečnými uzavírkami.

Opravy se týkaly také stavebních úprav kamenné přídlažby podél silnice včetně obrubníků, obnovení silničních příkop, vybudování gabionových zdí za účelem zajištění stability vozovky v úsecích s nevyhovující krajnicí, úpravu napojení místních a účelových komunikací.

Byla doplněna nebo vyměněna bezpečnostní zařízení podle platných norem, osazeny směrové sloupky, provedena výměna svislého a nástřik vodorovného dopravního značení.