Takzvanou Bílou stuhu získaly Prusinovice v letošním kole soutěže o Vesnici roku. „Je to pro nás samozřejmě obrovská pocta a zároveň uznání za to, co se snažíme pro mládež dělat,“ radoval se včera starosta Prusinovic Petr Lipner.
Zároveň přiblížil, že několikačlenná komise zhodnotila například tamní nově zrekonstruovanou základní školu nebo na základě fotografií posuzovala různé akce pro děti.

V soutěži Vesnice roku je letos obec jedinou oceněnou z Kroměřížska

„Diskutovala také se zástupci dětského parlamentu, který u nás začal letos fungovat,“ přiblížil Lipner.
Díky snaze nakonec obec získala příslib čtyřsettisícové dotace, kterou obdrží příští rok. „Podmínkou je dodat stejnou částku z naší strany, kterou pak budeme moci investovat v několika etapách podle vlastního uvážení,“ dodal Lipner.

Před dvěma lety podle něj obec za úspěch ve stejné soutěži získanou dotaci investovala do nového povrchu silnice na návsi, vybudování nové autobusové zastávky a vysazení nových stromů v aleji.

Úspěch Prusinovic potěšil nejen vedení obce, ale také ostatní obyvatele. „Rozhodně si vesnice to ocenění zaslouží, vybudovalo se tady například nové hřiště s pískovištěm a průlezkami, kam hodně chodívají maminky s dětmi. Dělají se tu i různé akce jako například Dětský den na fotbalovém hřišti,“ chválí přístup obce třeba vychovatelka místní družiny Denisa Linhartová.

Hlavní ocenění a titul Vesnice roku ve Zlínském kraji patří letos Suché Lozi na Uherskohradišťsku. Modrou stuhu, která oceňuje spolkový život, získaly Mysločovice na Zlínsku, ekologickou a příznačně zelenou stuhu Nedachlebice na Uherskohradišťsku. Oranžovou stuhu značící dobrý přístup k rozvoji zemědělství si pak v letošním ročníku soutěže připsalo Vysoké Pole na Zlínsku.