Na zámku v Holešově ji představila dceřinná společnost Zlínského kraje Industry servis ZK, která poskytuje servisní činnost při rozvoji, správě a obsazení SPZ. Industry Servis ZK si od změny koncepce (od dostavby SPZ v roce 2009 se nejedná o první změnu) slibuje zvýšení zájmu a obsazenosti průmyslové zóny.

Změna koncepce však nebude zadarmo. Vyjde během následujících let na zhruba 230 milionů korun. Za tyto peníze budou v zóně vybudovány nejen další komunikace, ale i cyklostezka či relaxační zóna.

V současnosti je SPZ zhruba ve stejném stavu jako v roce jejího dokončení v roce 2009. Zájem investorů je minimální. Brzy by mezi ně mohlo přibýt alespoň šest lokálních firem. Všechny mají zájem o drobné pozemky ve velikosti 1 – 1,5 hektaru.

Společnost Industry Servis ZK a vedení zlínského kraje nutí ke změně koncepce i tlak na splnění norem, které byly kraji stanoveny před lety při žádosti a schválení miliardové dotace. Podle norem musí do roku 2040 SPZ vykázat 10 miliard korun zisku a vytvořit čtyři tisíce pracovních míst. Pokud se tak nestane, hrozí, že bude muset Zínský kraj vracet celou výši dotace.