Společnost Mitas vybírala nejlepší místo pro rozšíření výroby hned z několika lokalit. „Holešov je vhodným místem díky technické připravenosti průmyslové zóny,“ řekl místopředseda představenstva společnosti Mitas Josef Křemeček s tím, že umístění je výhodné i vzhledem k blízkosti jejich dvou výrobních závodů.

„Náš obor má v kraji tradici. Ve Strategické průmyslové zóně Holešov budeme vyrábět pláště pro traktory a další zemědělské stroje, což je nejvýznamnější položka v našem portfoliu,“ doplnil Křemeček. Podle něj v Holešově vyroste moderní provoz splňující nejpřísnější nároky na bezpečnost práce a eliminaci environmentál­ních rizik.

Aktuální situaci v průmyslové zóně popsal výkonný ředitel společnosti Industry Servis Jakub Černoch. Tato společnost má na starosti přípravu a následný provoz zóny. „Mitas je v pořadí pátým investorem, který podepsal se Zlínským krajem Deklaraci o porozumění. Jde ale o zatím největší oznámený projekt ve Strategické průmyslové zóně Holešov. Do finiše momentálně spějí jednání s dalšími dvěma investory,“ zdůraznil Černoch.