Těsně za obcí ve směru na Morkovice je totiž silnice po zimě v tak špatném stavu, že po ní nesmějí jezdit těžká auta a provoz je navíc zúžený pouze do jednoho pruhu. Protože se jedná o silnici druhé třídy, v poslední době navíc hodně frekventovanou, chystá Ředitelství silnic Zlínského kraje rychle opravu.

„Výjezd na Morkovice přes takzvaný kopec Kleštěnec je opravdu hodně zničený. Po zimě je cesta podmáčená, místy propadlá,“ řekl Deníku starosta Litenčic Josef Smažinka.

Na zhruba čtyř set metrový havarijní úsek řidiče upozorňuje značka upravující rychlost. Navíc tam už tři týdny stojí i značka zákazu vjezdu aut nad tři a půl tuny.

„Kvůli uzavírce v Bučovicích řidiči jezdí tudy. Provoz se nám tu kvůli tomu zvýšil až trojnásobně. Úsek je ale nebezpečný i pro osobní auta,“ poznamenal Smažinka.

Kromě trhlin a nerovného povrchu je silnice neustále mokrá. „Voda tam vyvěrá přímo zprostředku cesty, je to už dlouhodobý problém. Údajně jsou pod silnicí vodovodní trubky,“ spekuloval Pavel Dvořák ze Správy a údržby silnic Zdounky.

Zatímco pro těžká auta platí zákaz vjezdu, autobusy tudy mohou prozatím projet. „Cílem bylo omezit tranzitní dopravu. Nás se to ale netýká. Funguje tam totiž pravidelná linková doprava,“ vysvětlil náměstek autobusové dopravní společnosti Krodos Bus Vladimír Dostál.

Část komunikace byla opravena v loňském roce, ale jen provizorně. Uplynulá zima navíc situaci zhoršila.

„Všude je velké množství výtluků. Ale protože se v Litenčicích už muselo sáhnout k omezení provozu, plánujeme nezbytnou opravu. Jakmile budeme mít v ruce cenové nabídky a způsob prací, můžeme na začátek dubna připravit rekonstrukci,“ řekl Jaroslav Drozd, radní Zlínského kraje zodpovědný za dopravu.

Během úprav by se řidičů nemělo dotknout žádné větší omezení. „Musíme hlavně provést sanaci konstrukce vozovky. Opravy budou probíhat za provozu. Prioritně přijde na řadu ta část, kde je doprava stažena do jednoho pruhu,“ uzavřel Radek Berecka z Ředitelství silnic Zlínského kraje.