V pase je o čtyři centimetry štíhlejší.

Podle vedoucí fitness centra Jitky Magyarics si tělo na změny teprve začíná zvykat. První úbytek centimetrů je ale dobrým začátkem.

„Klientka prošla mnohými dietami, takže tělo se v tuto chvíli nenechá už tak snadno obalamutit. Na změny si začne nenásilně zvykat zhruba po tom prvním měsíci," vysvětluje Jitka Magyarics.

První měsíc provázely paní Kateřinu lehké komplikace: váha nešla dolů a kvůli zdravotním potížím jí byl nakonec upraven jídelníček i cvičební plán. Na cvičení pak musela koncem měsíce kvůli viróze na týden dokonce úplně zapomenout a do jídelníčku zapracovat antibiotika. Dnes je zdravá, cítí se fit a je odhodlaná se cvičením opět začít.

„Nemůžu najednou očekávat, že hubnutí půjde snadno, jsem s tím smířená. Kdybych nasadila zase dietu a cvičila, docílila bych úbytku na váze, ale nemělo by to dlouhého trvání. Což tentokrát nechci," vysvětluje Kateřina Kolomazníková.

První změny si všimli manžel i kolegové v práci. Všichni ji zároveň v proměně podporují a dělají dozor nad dodržením jídelníčku.

„Manžel mi říkal, že se mi zpevnila postava. Zatím to ale na sobě nijak zvlášť nepozoruju. Kolegové v práci si zase všimli, že jím mnohem častěji a víc než dřív," popisuje Kateřina. Ostatně jídelníček, to byla jedna z věcí, na kterých musela během měsíce pořádně zapracovat.

„Je pro nás důležité udržet hodnotu kilojoulů, které tělo vyžaduje. Pokud se tělu nedostane jeho dávka, je to problém. Tělo musí mít energii na běžný provoz. Když má pocit, že nemá z čeho brát, všechno si ukládá. Jídlo není nepřítel, je ale potřeba ho správně vyvážit," tvrdí Jitka Magyarics.

Lásky ke sladkému se Kateřině zatím nedaří úplně zbavit. Sladkosti, které ještě donedávna byly součástí jejího dne, se ale snaží nahradit přiměřenou dávkou cukru v jídle. „Se sladkým bojuju pořád. Když si dám na snídani chleba, není to úplně ono," připouští.

Chuti na sladké ji alespoň zčásti zbaví například bílý jogurt se semínky goji. Jak ale sama přiznává, na čokoládě ujíždí pořád. Zato například buchty už mezitím ze svého jídelníčku nekompromisně vyřadila.

„Když si dám jídlo, snažím se ho vychutnávat, ale je to boj. Je těžké odolat. Mám třeba ráda zákusky, takže kupovat pečivo posílám manžela, abych do obchodu nemusela. Kdybych je viděla, musela bych si koupit. Myslela jsem si, že to bude jednodušší," přiznává maminka dvou dětí.

Měsíc odříkání a pevné vůle však přinesl i první výsledky. Paní Kateřina, která chodí čtyřikrát týdně cvičit, si zpevnila svaly na celém těle, má lepší kondici, z původních pěti minut už vydrží na orbitreku půl hodiny a vnitřně se cítí mnohem lépe. Do práce i do fitka jezdí na kole a pokořila dokonce svůj osobní rekord, když ujela za den devadesát kilometrů.

„Na druhý den mě vůbec nebolely nohy. Na kondici se cvičení hodně projevilo. Kopec vyjedu bez problému a ani se nezadýchám," pochvaluje si.

Kruhové cvičení na posilovacích strojích v Contours paní Kateřině vyhovuje. Pochvaluje si změnu cviků a střídání posilovacích strojů. Díky tomu prý čas strávený ve fitness utíká velmi rychle. Nadšena je z běžícího pásu, který si doslova zamilovala.

„I po té chvíli cítím, že se mi svaly zpevnily. Šla jsem do Proměny s Deníkem především s tím, že se nastartuji a udržím si to. Uvažuji o tom, že si členství potom zaplatím a budu sem jezdit a cvičit dál," říká výherkyně soutěže.

Do konce proměny jí zbývá necelých šest týdnů. Podle trenérky je teď důležité vydržet. „Když setrváme v nastaveném režimu, začneme vidět výsledky. Když půjde paní Kateřina po čase do obchodu, na zákusky už se ani nepodívá. Nebude mít na ně chuť, tělo si zvykne," motivovala svou klientku vedoucí fitness centra Jitka Magyarics.