Okrašlovací a zábavní spolek (OZS) pro zájemce připravil na závěr promítání hlasování o závěrečný sedmý film sezony i letos. Tentokrát se nejvíc lidí shodlo na hrané adaptaci pohádky Kráska a zvíře (USA 2017) – a mohou si tedy na ni do bystřického kina zajít už tuto neděli 15. dubna od 15.15 hodin.

Program Kino po O nabízí nedělní odpoledne s rodinným filmem, kterému předchází tématický doprovodný program. Podle pořadatelů se ukázal být funkčním konceptem k oživení jednosálového kina v menším městě nebo na vesnici.

„Každé Kino po O připravujeme jako nedělní odpoledne. Desítky lidí přichází hodinu před filmem a připravujeme pro ně soutěže, kvízy, výtvarné dílny, v této sezoně i poslechový kout s audioknihami nebo tematický hudební playlist do kinosálu,“ říká Monika Pořízková, která spolu s Lenkou Ostroluckou doprovodný program vymýšlí.

Program si udržuje i vysokou návštěvnost: na tři filmy odpromítané v roce 2018 přišlo vždy přes 140 diváků.

„V okolí Bystřice je plno bývalých biografů, které díky podobným akcím mohou alespoň párkrát do roka fungovat. Technicky to už dnes není složité, stačí jen chuť a odhodlání několika lidí. S detaily rádi poradíme, stačí se ozvat,“ říká předseda OZS Jakub Koníček.

Pořadatelé se rozhodovali, jestli uspořádat i třetí sezónu: „Kino po O vzniklo jako trochu nátlak na radnici, chtěli jsme dokázat, že když se kino udělá jinak, lidi si do něj cestu najdou. Nakonec ale chceme pokračovat a rádi bychom vymysleli i obdobný program pro mladé teenagery,“ dodal další člen spolku Pavel Kubaník. (hed)