Vypadá to, že zatím ne. Žádné veřejné promítání se pro ně zatím nechystá. „Že by se čistě město rozhodlo, že bude přenášet zápasy na plátno někde na veřejném místě, to rozhodně ne," zklamal sportovní nadšence mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Malá naděje však zůstává. „Zde v Kroměříži je skupina lidí v čele s Mirkem Karáskem, kteří měli už zájem o promítání zápasů hokejové reprezentace. Takže je možné, že po domluvě s nimi k nějaké projekci dojde," nechal se slyšet Zrna.

Dodal však, že by se o promítání uvažovalo až ve chvíli, pokud by naši fotbalisté postoupili ze skupiny.

Lidem z Kroměříže tak nezbude nic jiného, než zůstat doma u televizí nebo vyrazit do hospod a restaurací. Jednou z těch, která je na Euro připravená, je třeba restaurace U Lva. „Plátno na promítání u nás máme, využíváme ho pořád. Nejen na mistrovství nebo olympiády," vysvětlil Miroslav Bartošek.

Dodal, že jsou lidé zvyklí do restaurace na sportovní přenosy chodit, plno bývalo třeba i na atletiku nebo méně známé sporty.

Na nápor fotbalových fanoušků jsou nachystaní i v další kroměřížské restauraci Sport.

„Máme v nabídce sedm druhů točených piv, takže předpokládám, že to bude hostům stačit a žádné speciální nebudeme kvůli Euru objednávat," uvedl za personál restaurace Milan Motal.

I v jejich restauraci je prý velká televize často v obležení návštěvníků, a to nejen během různých mistrovství. „Navíc máme v restauraci i sázecí automat, takže si na své přijdou i sázkaři," uzavřel Motal.

Ne každý však podlehl fotbalové atmosféře. „Nejsme typ restaurace, který by se zaměřoval na sportovní přenosy, ani tu nemáme televize. A kvůli fotbalu ji rozhodně nehodláme pořizovat, nechává nás to chladnými," vysvětlil třeba Michael Tunker, jednatel kroměřížského hotelu a restaurace Excellent.

Fotbal si ale rozhodně nenechá ujít například Milan Spáčil z Kroměříže. „Zápasy ve skupině budu sledovat doma. Doufám, že postoupíme dál, to bych pak chodil s kamarády na pivo někam do hospůdky," poznamenal fanoušek.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA LUCIE SÁGNEROVÁ