Přesně tak začínal před rokem článek Deníku o nové službě kroměřížské nemocnice. Dnes už to ale není pravda, vedení zdravotnického zařízení totiž tuto placenou službu zrušilo.

„Od poplatků jsme ustoupili v létě, kdy nám končila smlouva s poskytovatelem služby. Po vyhodnocení zkušebního provozu automatů na návleky jsme zjistili, že prodejní kontejnery nebyly tak efektivní a rozpočet nemocnice tolik nezatíží,“ popsal rozhodnutí ředitel kroměřížské nemocnice František Fuit.

Speciální automaty s návleky na jedno použití v prostorách špitálu přece jen zůstaly. „Přístroje jsme koupili z vlastního rozpočtu a návštěvníkům je poskytujeme zdarma. Nyní lze návleky v dostatečném množství nalézt na každém oddělení,“ dodal Fuit.

Podle ředitele kroměřížské nemocnice se služba nesetkala s dobrým ohlasem, proto se její vedení rozhodlo ke zrušení poskytované služby. „Jednak nám není lhostejný názor návštěvníků, proto jsme se věcí zabývali, za druhé jsme zjistili, že to pro nemocnici nejsou tak velké náklady a změnili jsme systém,“ uzavřel Fuit.