Průtrž mračen tentokrát nejvíce pustošila na Uherskohradišťsku. Postihla ale i velkou část kroměřížského regionu, který se s lokálními záplavami potýká od letošního června. V řadě případů museli s likvidací následků bouře pomáhat profesionální i dobrovolní hasiči.

Starostové obcí a měst na Kroměřížsku se shodují, že škody nejsou tak vysoké

V Kroměříži nadělala voda nejvíce starostí v místní části Těšnovice, kde se přelila hráz tamního rybníčku. „Na takový nápor nebyla stavěna zdejší kanalizace. Směs bahna a vody zaplavila také několik zahrad,“ přiblížil událost Petr Vodák z vodoprávního úřadu kroměřížské radnice. Potíže se však nevyhnuly ani samotnému městu. „V Úprkově ulici jsme pomáhali odčerpávat vodu z výtahové šachty, několika sklepů a z přehlcené kanalizace,“ informoval velitel kroměřížských dobrovolných hasičů Zdeněk Janásek.

Několik popadaných stromů a zatopených sklepů způsobila bouřka také u města Hulín. „Lidé to tu už nijak výrazně neprožívají, jsou zvyklí,“ vyjádřil se starosta města Roman Hoza s tím, že žádné větší škody radnici dosud nebyly nahlášeny.

Stejně na situaci nahlíží také kvasický starosta Lubomír Musil. „Naše obec je nejníže položená. Za ta léta se už občané naučili s takovou situací žít,“ podotkl Musil. „Měli jsme tu jen spadlý strom a zřítil se jeden pomník na hřbitově. Pak byly plné kanály,“ vyjmenoval škody starosta Kvasic. O něco horší odpoledne zažili lidé v Chropyni. „Jeden rodinný dům byl vytopený celý, i v několika dalších případech hasiči odčerpávali zhruba třicet centimetrů vody ze sklepů,“ popsal starosta Radovan Macháček a dodal, že škody v tamní lokalitě nejsou velké.

Přívalový déšť stačil zatopit komunikaci u obce Rataje. „Pod vodou byla silnice z Popovic do Ratají. Museli jsme vyčistit ucpané kanály a lapače, které zachytily vodu z polí,“ řekl místostarosta Ratají Petr Šimek.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE ZDE