Ředitelé škol totiž nechtějí, aby si budoucí prvňáčci seznámení se školou odbyli stroze, připravili pro ně proto doprovodné atrakce.
„U nás ve škole je několikaletou tradicí, že pro děti chystáme stanoviště, která mají představovat pohádky. Žáci prvního stupně budou převlečeni do kostýmů a zaujmou různé role. Na budoucí prvňáčky pak čekají rozmanité úkoly,“ přiblížil ředitel hulínské základní školy Tomislav Kolařík, kde se zápis koná 31. ledna.

Zábavné poznávání školy chystají pro děti s rodiči také v bystřické Základní škole Bratrství Čechů a Slováků. Zápisu tu však předchází ještě několik akcí.

Legrace čeká ve městech i na vesnicích

„Ve středu 23. ledna od 14.30 hodin se mohou rodiče s předškoláky k nám přijít podívat. Zábavnou formou jim předvedeme, jak to chodí ve škole a jak probíhá výuka,“ informovala ředitelka bystřické školy Blanka Moráčková.

Dodala, že samotný zápis do prvních tříd se uskuteční až 7. února od 13 do 17 hodin. Co se týče doprovodných programů, v tomto směru nezůstávají pozadu ani vesnické školy. „U nás se starší školáci převléknou do masek a za dozoru učitelů dávají předškolákům různé úkoly,“ popsal akci ředitel kostelanské školy Jaromír Mikeš.

Ve zborovické škole pak na děti rovněž čeká pohádkový program. „Zábavnou formou tak prozkoušíme jejich dovednosti,“ konstatovala tamní ředitelka Marcela Hanáková.

Školy chystají prvňáčkům nejrůznější překvapení, aby se jim v lavicích líbilo

Ať už rodina s dětmi žije kdekoliv, a má či nemá v daném místě základní školu, svého potomka mohou rodiče přihlásit zpravidla tam, kde chtějí.
„Podle zákona je možné, že rodiče si mohou školu vybrat kdekoliv. U nás ve škole dětí neustále ubývá, takže ať se nám zájemci přihlásí odkudkoliv, přijmeme je,“ podotkl ředitel hulínské školy Tomislav Kolařík.

Na zájemce z poněkud vzdálenějšího koutu regionu však zatím málokdo z vedení narazil.
„Je to možné, ale my tu máme jen děti z blízkého okolí jako Drahlova, Jarohněvic, Zlámanky a jiných obcí,“ dodal kostelanský ředitel Mikeš