„Jsme si vědomi stávající epidemiologické situace a necháme na zvážení a na rozhodnutí každého z potenciálních návštěvníků, zda se události zúčastní. Apelujeme však na zdravý rozum, vyzýváme a prosíme účastníky, aby se i na venkovních akcích řídili pravidlem tří R: dodržovali rozestupy, dezinfikovali si ruce, a hlavně používali respirátory. Kvůli sobě i kvůli ostatním lidem,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pokud vláda nezmění stávající pravidla, konat se budou také připravené programy ve vnitřních prostorách. Jakmile nebude někdo z návštěvníků schopen prokázat, že absolvoval očkování, nebo prodělal v posledních šesti měsících onemocnění covid-19, bude mu vráceno vstupné. Stejně tak budou moci o vrácení vstupného požádat lidé, kteří se budou z jakýchkoliv důvodů obávat program navštívit.

Kroměřížské Velké náměstí už zdobí vánoční strom. Jde o 25 let starý smrk pichlavý z Braunerovy ulice v Dolních zahradách.
Kroměřížské náměstí už zdobí vánoční strom, rozsvícení se zatím neruší

„Snažíme se o to, aby Vánoce, předvánoční čas a události s nimi spojené proběhly co možná nejpříjemněji. Aby byly pěkné a sváteční, zkrátka takové, na jaké jsme byli zvyklí v předchozích letech,“ dodal Němec.

Doplnil také, že v současné době jsou všechna omezení hromadných akcí pouze doporučena. Pokud by bylo kýmkoliv kompetentním vydáno jasné stanovisko o zrušení programů, bude se jím město řídit.