Sám o sobě tvrdí, že je „nepolitik", nikdy nechtěl politiku dělat a žil si spokojeně svůj soukromý život, ale dění v zemi ho za poslední roky vyburcovalo k aktivitě. Kandidoval jako nestraník a členem hnutí není dosud, za jeho programem ale stojí. Jak říká v rozhovoru pro Deník, nenašel v něm nic, s čím by zásadně nesouhlasil.

Čím vším se kromě politiky vlastně zabýváte?

Jsem advokát, mám ženu a dvě malé děti. S nimi se snažím trávím svůj volný čas, zbytek věnuji hlavně sportu. Bydlíme v Kroměříži, ale pracovně často cestuji i do jiných měst. Mí klienti totiž nejsou jen z našeho regionu.

Proč jste si vybral právě kandidátku hnutí ANO 2011?

Nespokojenost s politikou u nás se ve mně střádala několik roků. Posledních pět až deset let za mnou před komunálními volbami chodili zástupci mnoha politických stran, abych figuroval na jejich kandidátce. Chtěl jsem se angažovat a dlouho jsem si to rozmýšlel, přeci jen – dobré jméno máte jenom jedno.

Hnutí ANO 2011 si mne získalo i díky osobě Andreje Babiše, protože má můj respekt jako podnikatel a je to člověk, za kterým jsou vidět výsledky. Neumí třeba – jak sám říká – až tak dobře mluvit, ale co se týče organizačních schopností, tam jsou jeho kvality nesporné, je opravdu dobrý manažer. Líbil se mi také program hnutí, u některých věcí mě až překvapilo, jak moc se shodují s mým vlastním názorem na věc. Třeba co se týče poslanecké imunity, vždy jsem byl přesvědčený, že už je to přežitek, který je třeba výrazně omezit. Naopak jsem nenašel nic, s čím bych vysloveně nesouhlasil

Jak se chystáte skloubit rodinu, zaměstnání a politiku?

Jak to jen půjde, budu se snažit být doma v Kroměříži. Poslanecká sněmovna funguje v šestitýdenních cyklech a vždycky dva týdny zasedá, tak to budu tam. Pak je týden variabilní, u kterého závisí na množství a naléhavosti práce ve sněmovně, takže ten budu buď pracovat v regionu nebo v Praze. Další týden je vyhrazen činnosti poslanecké kanceláře, takže budu v Kroměříži. Poslední dva týdny práce jsou určeny pro práci ve výborech sněmovny, ty se samozřejmě budou teprve personálně obsazovat, takže nevím, jak budu vytížený.

Musím přiznat, že už nyní po první návštěvě Prahy se dětem doma stýskalo, ale s tím se dalo počítat. Na nový režim si budeme muset všichni teprve zvyknout.

Jaké jsou vaše další očekávání co se týče politické kariéry?

Chtěl bych pokračovat v tom co umím, vycházet z toho, že jsem právník a necpat se někam za každou cenu. Chci využít, že jsem mezi novými poslanci za naše hnutí jediný advokát a troufám si říct „právní praktik", takže si myslím, že mám co nabídnout.

Právní vzdělání určitě výrazně napomohlo i tomu, že jsem byl zvolen místopředsedou našeho poslaneckého klubu, budu se tak podílet na jeho celkovém fungování. Mým úkolem je hlavně zastoupit předsedu při jednáních, která budou třeba paralelní a na kterých by jinak nemohl být osobně.

Jinak mám jako svou osobní prioritu, abychom co nejdříve dotáhli do konce všechno, co je napsané v dokumentu Rekonstrukce státu, který jsem podepsal. Na práci se těším, mám na ni energii i chuť. Jediná obava, která zůstává, je to, aby to všechno nemělo negativní dopad na naši rodinu.