Do ankety se pak celkově zapojilo 522 lidí. Za druhou prioritu označili zeleň na náměstích a v centru města (107 hlasů).

Krytý plavecký bazén v Kroměříži. Srpen 2022
Opravit, nebo postavit nový? Kroměříží hýbe bazénové dilema

Na dalších místech skončily revitalizace koupaliště Bajda (75 hlasů), úprava parkování v centru – generel dopravy (57), rozšíření kapacity mateřských škol a školních družin (49), posilování sociálních služeb pobytových i terénních (34), vybudování letního kina (24), měření rychlosti se sankcí (22), zaměstnávání zdravotně postižených (14) a odkanalizování ulice Chropyňská (devět hlasů).

Kroměřížské kino Nadsklepí.
Kroměříž čekají další opravy památek. Nejdražší bude Nadsklepí za 30 milionů

„Zmíněné priority vzešly z červnového veřejného fóra pořádaného Zdravým městem Kroměříž, místní Agendou 21, kde je navrhovali občané města. Zúčastnilo se jej tehdy několik desítek lidí,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Známy jsou také výsledky květnového žákovského fóra, do kterého se zapojili žáci druhého stupně kroměřížských základních škol.

„Vybrali osm priorit města, o kterých potom hlasovalo několik stovek dětí,“ dodala Michaela Jiříková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21, které veřejné fórum i žákovské fórum pořádal.

Probíhající archeologický výzkum v Roštění na Kroměřížsku přinesl další důležitý objev.
Důležitý archeologický objev v Roštění: unikátní žárové pohřebiště

Jako nejpotřebnější označili hlídání problémově lokality Zachar (431 hlasů), na druhém místě se umístilo využití nevyužitých ploch (294) a třetí nejúspěšnější prioritou byla instalace pítek (283 hlasů).

Na dalších místech skončily potřeba vybudování více parkovišť (228), častější vyvážení košů (205), opravy laviček (203), více programů pro dospívající nejen v knihovně (182) a estetičtější odpadkové koše (113 hlasů).