Domácí tým se totiž od sedmnácti hodin utká s Baníkem Ostrava, který přijedou podpořit asi dvě až tři stovky nechvalně proslulých příznivců.

Právě Ostravanů se dlouhodobě drží pověst nejagresivnějších fanoušků u nás, údajně si s nimi mají navíc přijet vyřizovat účty i hooligans z Brna a Zlína.

„Klid na stadionu pohlídají bezpečnostní agentury z Ostravy a Zlína a samozřejmě zvýšíme i počet pořadatelů,“ slibuje předseda představenstva kroměřížské Slávie Ivo Dvořák.

Při pohárovém utkání třetího kola budou mít podle něj fanoušci hostů k dispozici vlastní sektor, WC i občerstvení, aby nedocházelo ke střetům.

Z Ostravy se čeká příjezd až tří set fotbalových fanoušků, kteří prý navíc do Kroměříže mohou nalákat i své rivaly. Domněnka, že se jim přijedou mstít i příznivci celků ze Zlína a Brna, už se donesla i ke členům představenstva HS Kroměříž. „Víme, že tady něco takového koluje, ale snad je to jen fáma,“ zamýšlí se Dvořák.

Pořadatelé podle něj udělají všechno pro to, aby zápas proběhl v klidu a bez větších potyček. To však rozhodně není jednoduchý úkol.

„Byli bychom samozřejmě hrozně rádi, kdybychom v zápase zvítězili. Ale na druhou stranu si nechci ani představit, co by se dělo, když Baník prohraje,“ obává se předseda.

Obavy však nesdílejí zástupci ostravského klubu, podle kterých se do Kroměříže nechystá žádná agresivní horda, ale tradiční výjezdová skupinka.

„Pojedou se podívat na zápas, nepředpokládáme, že budou vyvolávat spory. Podle informací od našich fanoušků by navíc neměli přijet ani žádní provokatéři z Brna či Zlína,“ uklidňuje manažer pro komunikaci ostravského Baníku Igor Bruzl.

Klid mimo stadion přesto budou mít pod kontrolou přímo policisté. Hlídky těch státních se na zápas důkladně připravují a ve středu vyrazí do akce takříkajíc v plné polní.

„Ve spolupráci s vedením HS Kroměříž budeme mít pod dohledem skutečně celé město. Policisté nebudou hlídkovat na stadionu, ale na jiných místech, kde by mohlo dojít ke střetům,“ přiblížila kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová.

Takovým místem by mohl být například prostor kolem vlakového a autobusového nádraží, náměstí či okolí stadionu. Ve spolupráci se svými státními kolegy budou město strážit také hlídky městské policie.

„Máme přichystaná speciální bezpečnostní opatření, aby nedošlo k narušení klidu a výtržnostem. Do akce budou zapojeny desítky policistů, možná počet přesáhne i stovku,“ doplnil ředitel kroměřížských strážníků Miloslav Skřebský.