Před pár dny si tam totiž na jednoho z místních strážníků troufl muž, který se rozlítil v restauraci.

Napadení přitom bylo natolik brutální, že skončilo několikatýdenní pracovní neschopností a útočníkovi nyní hrozí až čtyři roky vězení.

„Zhruba přede dvěma týdny jsme přijali oznámení, že v hospodě U Šutru došlo k napadení mezi hosty,“ popsal Deníku incident velitel strážníků v Bystřici pod Hostýnem Radek Sigmund.

Díky tomu, že se restaurace nachází poměrně blízko policejní služebny, byla hlídka na místě skoro okamžitě.

„Uvnitř skutečně došlo ke rvačce. Strážníci se snažili omezit násilnosti, útočník ale začal napadat také muže zákona,“ objasnil velitel s tím, že jeho podřízený se při potyčce neubránil poranění, stejně jako jeden z hostů.

„Ten utrpěl pohmožděniny v obličeji, policista zase na krku,“ doplnila Barbora Balášová z kroměřížské státní policie, která už případ vyšetřuje jako násilí proti úřední osobě a výtržnictví.

Oba zranění byli dokonce převezeni do nemocnice. Podle Balášové má strážník omezenou hybnost hlavy a jeho pracovní neschopnost byla lékaři stanovena na čtyři týdny.

Pachatele už policisté dopadli. „Je jím pětatřicetiletý muž z Bystřicka a v nejbližší době proti němu bude zahájeno trestní stíhání,“ konstatovala Balášová s tím, že dotyčnému by mohly v případě odsouzení hrozit až čtyři roky ve vězení.

Pokus o napadení strážníka není podle bystřického velitele ničím až tak neobvyklým, jednou za čas si prý někdo troufne i na muže v uniformě. Své o tom ostatně vědí i jeho kolegové v Kroměříži.

„Koncem loňského roku jsme také řešili podobný incident,“ potvrdil šéf kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský. Dodal, že muž byl tehdy potrestán nepodmíněným odnětím svobody.