V případě potřeby byli pracovníci Správy a údržby silnic připraveni zasáhnout a vyjet do terénu. Cesty byly ale podle dispečera SÚS Kroměřížska po celou dobu sjízdné. Hlášen nebyl žádný problém.

Lékaři kroměřížské nemocnice měli svátky téměř klidné. Některým labužníkům však uvízla v krku kůstka ze štědrovečerního kapra a na pomoc museli do nemocnice. Tradiční vánoční případy se dostavily i letos. Vše se ale nakonec obešlo bez větších problémů.

„Na Štědrý den jsme zde měli jeden takový případ. Pětadvacátého prosince pak dva a ve středu kolem druhé hodiny přibyl další. Na Štědrý den se nám v nemocnici také narodilo jedno miminko," sdělila mluvčí kroměřížské nemocnice Veronika Klímová.

Klidné Vánoce si letos dopřáli také hasiči. Na Kroměřížsku nedošlo k žádnému vážnému požáru ani nehodě, která by si vyžádala jejich pomoc.

Všude klid…

„Nic závažného nás naštěstí nepotkalo. Naše jednotky měly letos klidné Vánoce," potvrdil za Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje Štefan Hrtús.

Obdobně trávili vánoční čas také policisté na Kroměřížsku.

Hlídky měly tentokrát běžnou a klidnou službu. „Policisté na Kroměřížsku naštěstí nemuseli přes Vánoce zasahovat u žádného závažného případu," informovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Nepříjemnost způsobil jen sprejer, který v noci ze soboty na neděli řádil v ulici Kapitána Jaroše v Kroměříži. Fasádu poničenou černým sprejem má hned několik domů. Policisté během svátků vyslýchali poškozené a zjišťovali způsobenou škodu. Po pachateli, který poničil asi sedm objektů nyní pátrají.