A největší radost z připravované investiční akce budou mít pravděpodobně tamní dobrovolní hasiči. Ti totiž mostek postrádali nejcitelněji: kvůli jeho absenci se nemohli celou řadu let dostat vozem k vodní nádrži.

„Naštěstí jsme ale neměli v uplynulých letech žádné velké zásahy. Využívat sice můžeme i hydranty, ale ty mohou koneckonců také zamrznout,“ řekl starosta SDH Sulimov Petr Strašák.

K nádrži se podle něj dá dostat ještě jednou stranou, ale pro těžkou hasičskou techniku je to takřka nemožné.

„Je tam totiž kopeček, který je hodně příkrý, což by pro nás bylo velmi komplikované,“ vysvětlil Strašák. Za absenci mostku přes Panenský potok mohly podle starosty Sulimova Josefa Daňka povodně.

„Ty nám před zhruba sedmi či osmi lety mostek strhly. Provizorní, třeba dřevěný, jsme tam nemohli nechat zbudovat. Po takovém by totiž nesměli hasiči projet autem, jejich technika přece jen něco váží,“ upozornil sulimovský starosta.

O stavbu mostku usilovali zastupitelé už několik let, na realizaci plánů se jim konečně zablesklo až letos. „Jednáme už o jeho budování s Povodím Moravy, nyní pracujeme na projektu. Náklady na celou akci budou přes půl milionů korun. Na zaplacení nákladů se budeme z poloviny podílet my, z další Povodí,“ uzavřel Daněk, který pevně věří, že mostek přes řeku povede ještě letos.